ویروس کرونای هندی در مشهد مشاهده نشده است

مشهد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون موردی از ویروس جهش یافته کرونا از نوع هندی آن در مناطق زیرپوشش این دانشگاه مشاهده نشده است.

دکتر مهدی قلیان روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: خطر ابتلا به ویروس هندی در خراسان رضوی به خاطر مجاورت جغرافیایی وجود دارد و تنها راه مقابله با آن رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری است.
وی ادامه داد: اصول پیشگیری در انواع ویروس جهش یافته مانند کرونای انگلیسی و آفریقایی یکی است، بنابراین مردم باید در مقابله با این ویروس پروتکل های بهداشتی و قرنطینه را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در روزهای اخیر تعداد بیماران کرونایی بستری‌ شده در خراسان رضوی سیر نزولی داشته اما این وضعیت شکننده است.
وی افزود: هم‌اکنون هزار و ۳۸۰ نفر بر اثر کرونا در بیمارستانهای این استان بستری هستند و تعداد بستری‌ شدگان روزانه هم به کمتر از ۳۰۰ نفر کاهش یافته است و ۳۳۶ نفر در بخشهای مراقبت‌های ویژه استان بستری می‌باشند.
دکتر قلیان ادامه داد: با کاهش روند ابتلا به کرونا در استان خراسان رضوی مناطق دارای وضعیت قرمز به پنج شهرستان مشهد، بینالود، سبزوار، کاشمر و درگز کاهش یافته و بقیه شهرستانهای استان در وضعیتهای زرد و نارنجی هستند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شود. 

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۹۴ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جانباختگان این بیماری در کشور به ۷۴ هزار و ۲۴۱ نفر رسیده است. 

همچنین تاکنون ۲ میلیون و ۷۴ هزار و ۸۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha