۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۸
کد خبرنگار: 1367
کد خبر: 84321353
۰ نفر

برچسب‌ها

مهمترین رویداد خبری شمال استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

کاشان - ایرنا - هفته گذشته (یازدهم تا هفدهم اردیبهشت) رویدادها و اخبار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی منطقه شمال استان اصفهان رخ داد که مهمترین آنها بهره‌برداری از ۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان و آیین روز جهانی قدس بود.

طرح کنارگذر کاشان - آران و بیدگل - چرمشهر ورامین اجرا می‌شود، چهار میلیون مشترک خانگی آب از طرح امید بهره‌مند شدند، یک‌هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در ۴۵ روز کشف شد و بسیج سازندگی کاشان زمینه‌ساز اشتغال ۲۰۰ نفر شد نیز از جمله مهمترین خبرهای هفته گذشته در شهرستان‌های شمال اصفهان بود.

طرح کنارگذر کاشان - آران و بیدگل - چرمشهر ورامین اجرا می‌شود

رییس اداره راه و شهرسازی کاشان گفت: طرح کنارگذر کاشان - آران و بیدگل و اتصال به چرمشهر ورامین پس از سال‌ها توقف با تغییرهای اعتباری تملک و دارایی‌های سرمایه‌ای استانی و ملی محقق می‌شود.

مجتبی آراسته در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به هماهنگی سه استان اصفهان، تهران و قم برای اجرای طرح و انجام مطالعه‌های دقیق آن افزود: این طرح به طول چهار کیلومتر سال‌ها متوقف بود که پس از پیگیری‌های ویژه برای شروع فعالیت و افزایش اعتبار تا سقف ۲۵ میلیارد تومان در سال جاری با تغییرهای اعتباری تملک و دارایی‌های سرمایه‌ای استانی و ملی اجرایی می‌شود.

۸ هزار و ۷۷۷ نفر در منطقه کاشان واکسن کرونا دریافت کردند

معاون بهداشتی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: هشت هزار و ۷۷۷ دوز واکسن کرونا به اعضای کادر بهداشت و درمان، بیماران خاص، سالمندان ساکن در خانه‌های سالمند، پاکبانان، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد و افراد بالای ۸۰ سال این منطقه تزریق شد.

مهدی دلاوری افزود: بر پایه آمار واکسیناسیون انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی کاشان هفت هزار و ۳۴۸ واکسن در نوبت نخست و یکهزار و ۴۲۹ در نوبت دوم برای قشرهای یادشده تزریق شد.

وی ادامه داد: در نوبت نخست، سه هزار و ۹۷۶ و نوبت دوم یک‌هزار و هفت نفر از اعضای کادر درمان علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به تزریق ۸۶۷ دوز واکسن کرونا برای کادر بهداشت در نوبت نخست و ۱۴۲ دوز در نوبت دوم اظهار داشت: بیماران خاص نیز در نوبت نخست ۷۸۵ و نوبت دوم ۱۷۰ دوز واکسن دریافت کردند.

۲ طرح آب و فاضلاب شهری در کاشان بهره‌برداری شد

طرح‌های پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب قمصر و خط انتقال فاضلاب و مخزن ذخیره بتنی جوشقان قالی با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان روز  در هفته پنجم پویش #هر هفته-الف-ب-ایران در سال ۱۴۰۰ با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو در کاشان بهره‌برداری شد.

پکیج تصفیه‌خانه فاضلاب قمصر با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد تومان و خط انتقال فاضلاب و مخزن ذخیره بتنی جوشقان‌قالی به ظرفیت یک هزار متر مکعب به همراه تاسیسات وابسته با سرمایه‌گذاری سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با هدف جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی و پایداری شبکه و تامین آب پایدار در شهرستان کاشان به بهره‌برداری رسید.

رحمت‌الله فیروزی‌پور نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی در این آیین با ابراز خرسندی از بهره‌برداری سریع ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب در قمصر و جوشقان قالی، اجرا و تکمیل طرح فاضلاب شهرهای نطنز، کامو و چوگان در نزدیکی شهر جوشقان قالی، مطالعه و اجرای طرح بادرود خالدآباد در خطه کویر و جوار امامزاده آقاعلی عباس (ع) و همچنین ارسال دستور تغییر تعرفه برق گرمسیری بخش امامزاده نطنز در هشت کیلومتری آران و بیدگل را از وزیر نیرو خواستار شد.

۴ میلیون مشترک خانگی آب از طرح امید بهره‌مند شدند

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی آب و فاضلاب کشور گفت: نزدیک به چهار میلیون مشترک (۱۵ درصد مشترکان خانگی) با اجرای طرح امید الگوی مصرف آب از اول دی ۱۳۹۹ از مزیت‌ این طرح بهره‌مند شدند.

مسعود خشایی در حاشیه آیین بهره‌برداری ۲ طرح آبرسانی و فاضلاب شهری در قمصر کاشان در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه مشترکان مشمول طرح امید الگوی مصرف را در مرحله نخست رعایت و پس از آن تا یک سوم الگوی مصرف را به صورت ماهیانه مصرف می‌کنند، ادامه داد: این مشترکان به‌طور کلی از پرداخت هر گونه وجهی بابت آب بها و تبعات آن معاف هستند.

وی تصریح کرد: با توجه به ارزیابی یک ماه نخست اجرای طرح نزدیک به چهار میلیون مشترک مشمول آن شدند که صورت حساب‌های ارسال شده برای آنان صفر بود.

معاون آبفا کشور در پاسخ به پرسشی درباره احتمال تغییر تعرفه‌ها نیز اظهار داشت: هنوز تا این لحظه در خصوص تغییر  تعرفه‌ها بحثی نشده است.

۹۲ درصد پروتکل بهداشتی در واحدهای صنعتی کاشان رعایت می‌شود

معاون مدیر کل و رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان گفت: ۹۲ درصد شیوه‌نامه‌های بهداشتی بر پایه بازرسی‌های انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی در واحدهای صنعتی این شهرستان رعایت می‌شود.

حسن رمضانی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کاشان و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان از همان ابتدای سال ۹۹ با شیوع ویروس کرونا به واحدهای صنعتی ورود و آموزش‌های لازم را در خصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای جامعه کارگری و همچنین کارفرمایان ارایه کردند که این مهم بیانگر تلاش دستگاه‌های اجرایی مرتبط در صیانت از نیروی انسانی کار و اهمیت ویژه به سلامت تمامی افراد جامعه است.

وی تاکید کرد: کارفرمایان واحدهای صنعتی نیز بر پایه انصاف برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همراه بودند و در خصوص تامین ملزومات بهداشتی مورد نیاز کارگران شاغل در واحدهای صنعتی همکاری کردند.

نهج‌البلاغه نظام‌نامه فرهنگی است

عضو هیات علمی گروه الهیات و معارف اسلامی دانشگاه کاشان گفت: نهج‌البلاغه کتاب و نظام‌نامه فرهنگی است که سراسر آن بحث‌های مهم درباره فرهنگ، تمدن، عقیده، عواطف، ارزش‌ها، تربیت، مسایل اجتماعی و مسایل مربوط به ادبیات جامعه را مطرح می‌کند.

مصطفی عباسی‌مقدم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اگر فرهنگ را بر پایه تعریف عالمان جامعه‌شناسی و اسلامی به‌عنوان مجموعه‌ای از علوم، ادراک‌ها، آداب، رسوم، اندیشه‌ها و یا مجموعه‌ای از علم‌ها، معارف، زبان و گویش‌ها و هنرهای یک قوم بدانیم یا بگوییم که فرهنگ مجموعه‌ای از عقیده‌ها، عواطف، ارزش‌ها، تمایلات و اندوخته‌های یک جامعه است و ادبیات و هنر را شامل می‌شود، با در نظر گرفتن تمامی این موارد می‌توان گفت که بیش از هر چیز در نهج‌البلاغه مطالب تربیتی، اخلاقی و بحث‌های مربوط به زندگی فردی و اجتماعی به چشم می‌خورد.

یک هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در ۴۵ روز کشف شد

فرمانده انتظامی کاشان گفت: یک‌هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز در حالی طی ۴۵ روز ابتدایی امسال در این شهرستان کشف شد که مجموع کشفیات سال گذشته این کالای قاچاق ۸۰۰ دستگاه بود.

سرهنگ حسین بساطی افزود: ۸۰۲ دستگاه از مجموع دستگاه‌های ماینر کشف شده به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شب گذشته با تلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی از کارگاهی متروکه و غیرفعال در یکی از شهرک‌های صنعتی کاشان کشف شد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی پس از دریافت خبری مبنی بر نگهداری و به کارگیری دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز قاچاق در کارگاهی متروکه و غیرفعال در یکی از شهرک های صنعتی شهر کاشان مراتب را به طور ویژه در دستور کار قرار دادند و پس از شناسایی محل مورد نظر و هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب کاشان علاوه بر کشف ۸۰۲ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز، یک نفر را نیز در این زمینه دستگیر کردند.

انهدام باند سارقان احشام

سرهنگ بساطی همچنین از انهدام باند سارقان احشام با سرقت ۲۸۱ رأس دام در کاشان خبر داد و اظهار داشت: با وقوع چندین مورد سرقت احشام در دامداری‌های شهر مشکات رسیدگی به این موضوع به طور ویژه در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی کاشان با انجام یکسری اقدام‌های فنی، پلیسی و کار شبانه‌روزی متوجه حضور سارقان در شهر مشکات شدند و در یک عملیات سریع و غافلگیرانه باند سه نفره سارقان را هنگام سرقت شناسایی کردند و در یک عملیات ضربتی، تعقیب و گریز در حالی که قصد فرار از استان را داشتند دستگیر کردند.

این مسوول انتظامی گفت: متهمان تاکنون در بازجویی‌های فنی انجام شده در پلیس آگاهی به سرقت ۲۸۱ راس احشام دامداران در ۱۱ فقره سرقت به ارزش ۵۶۲ میلیون تومان اعتراف کردند.

روز قدس در تاریخ نقش‌آفرین شد

امام جمعه اردستان گفت: اعلام روز قدس از سوی حضرت امام خمینی (ره) یک حرکت‌ حساب شده، سیاسی و عاقلانه بود و در تاریخ نقش آفرین شده است.

حجت‌الاسلام حسن دهشیری  در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حرکت مهم و مدبرانه باعث شد همه مسلمانان جهان را بدور از نژاد، رنگ، زبان، منطقه و جغرافیا زیر یک پرچم و آن هم پرچم اسلام جمع کند و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برای دفاع از قدس شریف و آزادی مردم مظلوم فلسطین مسلمانان را به خیابان ها بکشاند تا مخالفت خود را با رژیم جنایتکار صهیونیستی اعلام کنند.

بسیج سازندگی کاشان زمینه‌ساز اشتغال ۲۰۰ نفر شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: راه‌اندازی ۱۵ کارگاه تولیدی و اقتصاد مقامتی از سوی بسیج سازندگی در سال ۱۳۹۹، اشتغالزایی ۲۰۰ نفر به ویژه زنان خانه‌دار، بی‌سرپرست و نیازمند در این شهرستان به همراه داشت.

سرهنگ کریم اکبری به مناسبت سالروز تشکیل بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت‌ سال ۱۳۷۹ در گفت و گوی مجازی با خبرنگاران افزود: این کارگاه‌ها با هدف کمک به اشتغالزایی موثر و پایدار راه‌اندازی شده است تا بانوان زنان خانه‌دار، بی‌سرپرست و نیازمند به سطحی از توانمندی و خوداتکایی برسند که بتوانند امور زندگیشان را بگذرانند.

زنگ نابودی رژیم جعلی اسرائیل به صدا درآمده است 

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به وحدت بیش از پیش جهان اسلام در مقابل رژیم صهیونیستی گفت: زنگ نابودی رژیم جعلی اسرائیل به صدا درآمده است.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با به صدا درآمدن زنگ نابودی رژیم جعلی اسرائیل در چنین هنگامه‌ای، بیرق بلند آزادی و رهایی بلاد اسلامی و در رأس آن فلسطین بر بلندای قله‌های عالم اسلام به اهتزاز در خواهد آمد و سرزمین مقدس قدس شریف برای میلیون‌ها نفر از فرزندان آواره خود، بال و آغوش خواهد گشود.

استعفای عضو شورای شهر اردستان پذیرفته شد

فرماندار اردستان گفت: استعفای علیرضا شریف‌زاده عضو شورای اسلامی شهر اردستان به تصویب این شورا و کمیته تطبیق فرمانداری رسید.

حمیدرضا تاملی با بیان اینکه بر پایه قانون، مرجان پویان عضو علی‌البدل سوم از سوی فرمانداری به شورا معرفی خواهد شد، افزود: شنیده شده شریف‌زاده گزینه تصدی معاونت شهردار است و نمی‌تواند به طور همزمان در شورا حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: البته هنوز حکمی برای وی صادر نشده و نهایی نیست.

در دوره پنجم شورای اسلامی شهر اردستان پیش از این، نادر یزدانبخش شهردار کنونی برای تصدی این مسوولیت استعفا داده بود و سیدولی‌الله صمیمی نیز سال گذشته به دلیل ابتلا به کرونا به دیار باقی شتافت.

عضو مستعفی شورای اسلامی شهر اردستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا دلیل کناره‌گیری از این مسوولیت را ارتقای شغلی خود در شهرداری اعلام کرد.

همبستگی با مردم فلسطین هیچگاه فراموش نمی‌شود

اسماعیل بایبوردی فرماندار آران و بیدگل گفت: روز قدس نماد همبستگی مسلمانان جهان با آرمان‌های قدس شریف، مردم فلسطین و یادآور حماسه‌ای مانا و ماندگار است و هیچگاه از جمله در دوران شیوع ویروس کرونا فراموش نخواهد شد.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از سال ۶۹ مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان و شهرستان آران و بیدگل با بیش از ۱۰۳ هزار نفر جمعیت در حدود ۲۱۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان و شهرستان نطنز با ۴۷ هزار نفر جمعیت در فاصله نزدیک به ۱۲۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha