۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۵
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84321322
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرمان: ایران باید در میدان عملی و دیپلماسی فعال باشد

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه ایران اسلامی مقتدر و موثر در منطقه حتما" باید در سه محور گفتمان اسلامی، میدان عملیات و دیپلماسی فعال باشد گفت: این سه محور باید تحت زعامت و رهبری ولایت فقیه فعال باشند.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز جمعه در همایش نقش شهید سلیمانی در مقاومت فلسطین در گلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه شهیدان سلیمانی و پورجعفری نام خودشان را در جبهه ارزشمند مقاومت ثبت کردند افزود: به تعبیر امام راحل روز قدس، روز اسلام است. 

وی به ماجرای فلسطین اشغالی و به وجود آمدن رژیم غاصب و جعلی اسرائیلی اشاره کرد و گفت: ملت‌های مسلمان و حاکمیت های جهان اسلام و فرمانروایان در این چند دهه ای که این حادثه غمبار و مصیبت بار در جهان اسلام وجود داشت، هر کدام چه موضعی داشته اند.؟

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه چرا از فلسطین و آرمان‌های آن دفاع می کنیم گفت: در اسلام احکام بین المللی داریم و مربوط به گروه، طایفه و قشر خاصی نیست و همه ملت ها را در بر می‌گیرد. 

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ده‌ها حکم بین المللی در متون دینی و در احکام نورانی اسلام در رابطه با دفاع از مظلوم وجود دارد تصریح کرد: دفاع از مظلوم و مبازره با ظالم یکی از گزاره‌های دینی اسلامی است و در حکم بین المللی اسلامی باید نسبت به ظالم دشمنی کرد و در مقابل آن ایستادگی و مبارزه کنیم و نسبت به مظلوم مدافع باشیم. 

وی گفت: زمانی که در جغرافیای جهان ده‌ها، صدها و هزاران کودک و زن به خاک و خون کشیده می‌شوند؛ وظیفه انسانی ما است که از آنان دفاع کنیم و علیه ظالم مبارزه و صدای رسای خودمان را علیه ظلم به گوش جهانیان برسانیم و در همین راستا روز قدس شکل گرفته است. 

امام جمعه کرمان تصریح کرد: روز قدس به ابتکار معمار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) شکل گرفت و مسلمانان همه ساله در صف های متحد در کنار هم در راهپیمایی این روز شرکت می کنند و سال‌ها است که این مراسم با عظمت و شکوه گرامی داشته می شود 

صدای وحدت اسلامی را به گوش استکبار جهانی می‌رسانیم که مدافع مظلوم هستیم 

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه آیات و روایات ما را امر به این می‌کند با قدرت از مظلوم دفاع کنیم بیان داشت: اگر مومن به همه احکام اسلامی باشیم یکی از احکام پیشرو و برجسته اسلامی این است که مسلمانان به فکر برادر و خواهر مسلمان‌ خود باشند و سال‌ها است به ملت مسلمان فلسطین به وسیله رژیم جعلی ظلم می شود آیا وظیفه ما نیست که به این مردم مظلوم کمک کنیم؟. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: بعضی‌ها فقط نگاهشان ملی است و تمام حرف و همتشان این است که ما از ایران دفاع می کنیم آیا از ایران با عزت مقتدر دفاع می کنید یا از ایران ضعیف شده و تسلیم در مقابل قدرت‌های بزرگ دفاع می کنیم. 

 امام جمعه کرمان افزود: اگر از ایران مقتدر دفاع می‌کنیم‌ وظیفه ما ایجاب می کند که در صورتی علاقمندیم کشور پرقدرتی داشته باشیم باید به جغرافیایی که در کنار ما است و اتفاقات در منطقه حساسیت داشته باشیم. 

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: آنچه که در فلسطین اشغالی رخ داده غده سرطانی است که بر پیکره جهان اسلام و منطقه افتاده و اگر در جای خودش با آن برخورد و ریشه کن نکنید و این غده به سرعت جغرافیا و منطقه ایران را در می‌نوردد. 

وی با بیان اینکه ایران مقتدر نیازمند این است در جغرافیای خودش کشور موثری باشد و در این زمینه از آرمان های خودش دفاع کند گفت: ایران اسلامی مقتدر و موثر در منطقه حتما" باید در سه محور فعال باشد و محور اول گفتمان انقلاب اسلامی است که باید منطق قوی، با صدای رسا، شجاعت هر چه تمام تر در منطقه از این گفتمان دفاع کنیم. 

امام جمعه کرمان افزود: وظیفه حاکمیت اسلامی است که از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کنیم زیرا این گفتمان عدالت خواه، ظلم ستیر و دفاع از آزادی های مشروع، عزت اسلامی و مردم و ملت مستقل است و باید در صحنه فعال باشد. 

وی محور دوم را محور میدانی عنوان کرد و گفت: کشور انقلابی  که در دنیای امروز همه نظرها را به سوی خود جلب کرده است باید در صحنه عمل قوی و مقتدر حضور یابد و مردان مبارز و سلحشوری را در میدان امروز به نمایش بگذارد که نمونه‌های آن ها را در گلزار شهدای کرمان و سراسر کشور می‌بینید. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در میدان عملیات فرزندان این کشور نه تنها از خاک خود دفاع کردند بلکه به جبهه مقاومت اسلامی را عمق و گستراندند بیان داشت: سردار نازنین، شجاع و سلحشوری را به میدان عملیات فرستادند که در عملیات های سخت در سوریه و عراق دشمن را شکست داد و استکبار را به زانو در آورد. 

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی محور دیپلماسی را سومین محور و اساسی‌ترین و مهم‌ترین عنوان کرد و گفت: در این صحنه باید مسؤلان امر باید فعال باشند .

وی با بیان اینکه تیم دیپلماسی کشور در همه دوران ها همراه باید همراه دو محور دیگر حرکت کنند تصریح کرد: هر گاه این سه ضلع هماهنگ و قوی عمل کردند در همه صحنه ها پیروز خواهیم بود و انفعال از هر کدام در هیچ یک پذیرفته نیست و باید در همه صحنه‌ها باید قدرتمند و با اقتدار حضور پیدا کنیم. 

امام جمعه کرمان افزود: زمزمه‌هایی که از منفعل بودن برخی از آدم ها شنیده می‌شود زمزمه‌هایی از جنس نظام جمهوری اسلامی در صحنه هایی که باید قوی و قدرتمند باشد این زمزمه‌ها از جنس نظام جمهوری اسلامی نیست. 

حجت‌الاسلام علیدادی سلیمانی بیان داشت: روز قدس روز عزت اسلامی و زنده بودن اسلام و مسلمانان است و نشان می داد مردم جامعه اسلامی حساس، فعال، بصیر و آگاه هستند و حوادث زمان خود را خوب درک می کند و می دانند این سه محور باید تحت زعامت و رهبری ولایت فقیه فعال باشند.

وی خاطرنشان کرد: رمز پیروزی و موفقیت در همه صحنه ها و در آینده نزدیک به فضل الهی اضمحلال رژیم غاصب اسرائیل تحت رهبری و زعامت وی فقیه خواهد بود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha