نماینده چین خواستار تبدیل اراده سیاسی به عمل در مذاکرات برجام شد

تهران- ایرنا- با ورود مذاکرات برجام در وین به هفته پنجم، نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در اتریش از همه طرف های برجام خواست احساس فوریت را افزایش دهند و اراده سیاسی خوب را به عمل تبدیل کنند.

به گزارش ایرنا از شینهوا، وانگ چون ، نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین این اظهارات را پس از شرکت در نشست روز جمعه کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بیان کرد.

وی از همه طرف های درگیر خواست تا همچنان به توافق نظر و گسترش اجماع بپردازند، از اتهامات متقابل پرهیز کنند و به طور مشترک روند مذاکرات را پیش ببرند.

وانگ گفت: پس از چهار هفته مذاکرات فشرده قبلی، زمینه های اجماع و اختلاف نظر مشخص تر شده است.

این جلسه به ریاست انریکه مورا ، معاون دبیرکل و مدیر سیاسی سرویس اقدام خارجی اروپا و با حضور نمایندگان چین ، فرانسه ، آلمان ، روسیه ، انگلستان و ایران برگزار شد.

نماینده چین با یاداوری اینکه چین از اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات حمایت می کند ابراز امیدواری کرد هر یک از طرفین مذاکره به جای تعیین پیش شرط ها ، فضای مطلوبی را برای این امر ایجاد کنند.

وانگ گفت: چین مایل است تلاش های مشترکی با طرف های دیگر برای دستیابی به موفقیت در مذاکرات در زودترین زمان ممکن انجام دهد و برای ازسرگیری کامل و سریع برجام تلاش کند.

دور چهارم نشست کمیسیون مشترک برجام عصر امروز با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در گراند هتل وین از سر گرفته شد، در پایان این نشست مقرر شد بلافاصله رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس آغاز شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha