خصوصیات شهید سلیمانی مبنای راه مبارزان جبهه مقاومت است

تهران-ایرنا- فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به اینکه ویژگی‌های حاج قاسم سلیمانی ، مبنای راه تمام آنهایی است که در جبهه مقاومت، در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاده اند، گفت: تا یاد، نام و خاطره شهید سلیمانی هست، مبارزه با رژیم صهیونیستی تا نابودی آن نیز ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، سردار حسن حسن‌زاده روز جمعه در حاشیه رونمایی از تندیس سردار شهید قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شخصیت حاج قاسم سلیمانی یک شخصیت تمام عیار است که افتخارات بسیاری را برای جهان اسلام به وجود آورده، ما همه ایرانیان، مسلمانان و آزادی خواهان جهان به وجود چنین شخصیتی افتخار می‌کنیم.

وی گفت: مسلما شاخصه‌ها و ویژگی‌هایی که از حاج قاسم سلیمانی سراغ داریم، مبنای راه تمام آزادی‌خواهان، مبارزان و تمام آنهایی است که در جبهه مقاومت، در مقابل رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی ایستادند.

حسن‌زاده افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که حاج قاسم سلیمانی در حیاتش بارها رژیم صهیونیستی و جبهه استکبار را شکست داد و شهادت ایشان یک شکست بزرگتری برای رژیم صهونیستی و جبهه استکبار بود.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ بیان کرد: رونمایی از تندیس حاج قاسم سلیمانی در روز جهانی قدس را به فال نیک می‌گیریم و این به این معناست که حاج قاسم سلیمانی از زمانی که به شهادت رسیده، بیشتر از گذشته در قلوب تمام آزادی خواهان جهان، جای گرفته و تا یاد، نام و خاطره ایشان هست، مبارزه با رژیم صهیونیستی تا نابودی آن نیز ادامه دارد.

وی، با بیان اینکه ما در کنار این اقدامات هنری که انجام می‌شود، باید به منش و اصول رفتاری حاج قاسم بپردازیم، گفت: هیاتی را برای همین منظور پیش‌بینی کردیم که مطالعاتی درباره شاخصه‌های شخصیتی حاج قاسم سلیمانی انجام می‌دهند و برای رسیدن به اهدافمان باید به شاخصه‌های شخصیت حاج قاسم سلیمانی به عنوان مرد میدان جهاد، ولایت مداری و مردم مداری بپردازیم و نرم‌افزاری را که ایشان در اختیارمان گذاشتند، توسعه دهیم.

حسن‌زاده بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی ابتکارات عجیبی را به یادگار گذاشت که یکی از آنها دیپلماسی مقاومت بود، ترکیب و ممزوج کردن عرصه دیپلماسی و عرصه میدان به شکلی که تمام عیار منافع ملی و منافع بشریت تضمین شود، یکی از همان کارهای برجسته و ابتکاری حاج قاسم سلیمانی است که این رویه را دنبال می‌کنیم.

شهردار تهران: به منش شهید قاسم سلیمانی بیش از گذشته نیازمندیم

شهردار تهران نیز در جمع خبرنگاران درباره پیشنهاد فرمانده سپاه محمدرسول الله مبنی بر اینکه ۲۲ منطقه شهر تهران به تندیس یا سردیس شهید قاسم سلیمانی مزین شود، گفت: این پیشنهاد را بررسی می‌کنیم اما چیزی که بیشتر از این نیاز داریم، منش، راه و روش شهید سلیمانی است، ایشان مردم شریف ایران را خانواده خود می‌دانست و همان طور که در دفاع، نبرد و هشت سال دفاع مقدس همه را فرماندهی می‌کرد و زیر پوشش داشت، تلاش داشت که در شرایط سخت در کنار مردم باشد، قطعا این پیشنهاد را هم بررسی می‌کنیم و به صورتی هنرمندانه با آن برخورد می‌کنیم.

پیروز حناچی درباره مکان و زمان رونمایی تندیس سردار شهید قاسم سلیمانی بیان کرد: مکان رونمایی این تندیس، ادامه بزرگراه سابق شهید حکیم است که به نام سردار شهید سلیمانی نامگذاری شده است، امروز هم که روز قدس است به یاد مجاهدت‌های این سردار انتخاب شد و امیدواریم یاد و خاطره ایشان در دل مردم شریف ایران به یادگار باقی بماند و به یادگار خواهد ماند و شهیدسلیمانی که عامل وحدت ملی هستند، همین طور عامل وحدت ملی هم باقی خواهند ماند.

به گزارش ایرنا، آیین رونمایی از تندیس سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی همزمان با روز جهانی قدس در ابتدای بزرگراه شهیدسلیمانی غرب به شرق، تقاطع مدرس، ابتدای مصلای تهران برگزار شد.

در این آیین سردار محمدرضا یزدی مشاور فرمانده کل سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی و حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز حضور داشتند.

ارتفاع این تندیس، ۶ متر و ۲۰ سانتیمتر است و به سفارش و نظارت بنیاد شهید سلیمانی و همکاری شهرداری تهران ساخته شده است.

سازمان زیباسازی شهر تهران، در راستای تکریم مقام و منزلت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و گرامیداشت تلاش‌های خالصانه و بی‌مانند ایشان برای دفاع از میهن، فراخوان بین‌المللی ساخت تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را خرداد ۱۳۹۹ منتشر کرد تا با بهره‌مندی از هنر هنرمندان مجسمه‌ساز تندیسی فاخر از این شهید معزّز را در فضای شهری نصب کند.

طراحی و خلق اثر پیشنهادی باید بر مبنای زندگی‌نامه و نمادهای شخصیتی و شبیه‌سازی دقیق چهره و پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی انجام می‌شد و انعکاس مفاهیم ایثار، رشادت و شهادت در اثر باید مورد توجه قرار می‌گرفت. داوری و انتخاب اثر بر اساس نگاه هنرمندانه و خلاق هنرمند و طراحی و اجرای حرفه‌ای توسط شورای تخصصی آثار حجمی ‌سازمان زیباسازی انجام شد.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و تعدادی از همرزمانشان بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد در اقدام تروریستی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک پهپادهای ارتش این کشور به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha