روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی است

بلگراد-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین به مناسبت روز جهانی قدس گفت: خوشبختانه امروزه روز قدس در جهان شناخته شده و گرامی داشته می شود و در واقع روز قدس به نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم اسرائیل در فلسطین و غزه بدل شده است.

به گزارش ایرنا، «رضا قلیچ خان» روز جمعه در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری رسمی فدراسیون  بوسنی و هرزگوین (فنا) با تشریح مواضع کشورمان در خصوص مساله فلسطین افزود: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی در کنار ملت مظلوم فلسطین قرار داشته و از آنها حمایت کرده است و بزرگداشت روز جهانی قدس انشاءالله تا روزی که مردم فلسطین به حقوق مشروع خود برسند ادامه خواهد داشت.

قلیچ خان اضافه کرد: اقدامات یک سویه و جانبدارانه حامیان اشغالگران در برهه اخیر گسترش یافته و برخی کشورها نیز به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برآمده اند، اما آرمان آزادی فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد و هویت فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد و بیت المقدس در اشغال غاصبان باقی نخواهد ماند.

وی افزود: خوشبختانه امروزه روز قدس در کشورهای زیادی شناخته شده  و گرامی داشته می شود و در واقع روز قدس به نماد وحدت و اراده امت اسلامی و  همه عدالت طلبان در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و غزه بدل شده است و انشاءالله تا روزی که مردم فلسطین به حقوق مشروع خود برسند ادامه خواهد داشت.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سارایوو گفت: امسال وضعیت به دلیل شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا مراسم روز قدس با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

سفیر کشورمان افزود: امروز به مناسبت روز قدس آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران سخنرانی مهمی را از طریق رسانه ها برای ملت ایران و همه علاقمندان در سراسر جهان خواهند داشت که در برگیرنده مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مساله فلسطین است.

قلیچ خان اضافه کرد: اطمینان داریم که به رغم انکه هر روز توطئه جدیدی علیه فلسطینیان مظلوم طراحی می‌شود اما با اراده پولادین مسلمانان و عدالت طلبان جهان، مردم فلسطین دیر یا زود پیروز می‌شوند و به حقوق خود می رسند.

سفیر کشورمان در پایان افزود: به نمایندگی از دولت و مردم ایران، پیشاپیش عید سعید فطر را به همه مسلمانان بوسنی و هرزگوین تبریک می گویم و امیدوارم که ماه رمضان ماه صلح، ماه دوستی، ماه خیر و برکت و ماه برآورده شدن دعاهای خیر همگی باشد و امیدوارم به زودی شاهد محو ویروس کرونا از بوسنی هرزگوین، ایران و سراسر جهان باشیم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha