بارندگی‌ اخیر۱۲۰ میلیارد تومان به اصفهان خسارت زد

اصفهان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش‌های اخیر بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان به ویژه محدوده شرق و شمال این استان خسارت برجا گذاشت.

منصور شیشه فروش روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر بارندگی سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در نوار شمالی و شرقی استان، خسارت هایی به شهرستان های خور، کاشان، نطنز، اردستان، بخشی از جرقویه سفلی و محور ارتباطی برخوار و بخش چوپانان در شهرستان نایین وارد شد.
وی اضافه کرد: بیشترین خسارت وارد شده براساس ارزیابی های صورت گرفته توسط گروه های ارزیاب اداره راهداری، بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی مربوط به روستاهای بیاضه، چاهملک، مهرجان،  بازیاب و هفتومان در خور و بیابانک است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در این راستا ٢۵٣ واحد مسکونی در این مناطق به تعمیر و احداث نیاز دارند که برآورد خسارت در بخش مسکن و معابر ۴٣ میلیارد تومان ارزیابی شده است.
وی افزود: در بخش کشاورزی به سه هزار و ۵٠٠ هکتار زمین های زراعی و ٨٠٠ هکتار باغ ها که عمده آنها پسته بودند و ٣۶ رشته  قنات خسارت وارد شد که مجموع آن ۵٠ میلیارد تومان ارزیابی شده است.
به گفته شیشه فروش هشت میلیارد تومان در زمینه راه ها برای تعمیر و بازساز ی ۵۵ کیلومتر راه و  ۴٠ دهنه پل آسیب دید و ١٩ میلیارد تومان هم به تاسیسات زیربنایی و بخش هایی مانند آبگرفتگی مسجد، کتابخانه و آرامستان خسارت وارد شده است.
وی خاطرنشان کرد: بدلیل هشدارهای بموقع و تمهیدات از پیش اندیشیده و ابلاغ شده به دستگاه های متولی این خسارت ها با تلفات جانی همراه نبوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان یادآور شد: در این مدت به ۵٧ دستگاه خودروی سبک و سنگین ۵٠ نفر امدادرسانی و تخلیه آب از ۳۴ منزل مسکونی و تجاری توسط ۶٢ تیم امدادرسانی انجام شد.

شیشه فروش یادآور شد:  از شنبه تا دوشنبه هفته آینده با استقرار سامانه های همرفتی و ناپایدار جوی شرایط بارش ها همانند چند روز پیش رخ می دهد.
وی با بیان اینکه محدوده این بارشها در شمال و شرق اصفهان است از دستگاه های متولی و امدادگر خواست تا به هشدارها و توصیه های مدیریت بحران توجه داشته باشند و تمهیدات لازم را از اکنون در دستور کار قرار دهند.

استان اصفهان ۲۴ شهرستان دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha