رژیم صهیونیستی پادگان تروریستی است

تهران – ایرنا – خبرگزاری‌های خارجی ضمن پوشش بیانات امروز مقام معظم رهبری در روز جهانی قدس، توجه ویژه‌ای به «پادگان تروریستی» نامیدن رژیم صهیونیستی از جانب ایشان نشان داده و تأکید معظم له بر لزوم تداوم مبارزه کشورهای اسلامی با رژیم اشغالگر قدس را برجسته ساختند.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بعدازظهر امروز و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مصادف با روز جهانی قدس خطاب به امت اسلامی و ملت ایران سخنانی ایراد کردند که خبرگزاری‌های خارجی انگلیسی‌ زبان بخش‌هایی از آن را منعکس ساختند.

تارنمای خبرگزاری روس اسپوتنیک به نقل از بیانات امروز مقام معظم رهبری نوشت: اسرائیل «پادگان تروریستی» است و مبارزه با آن «وظیفه‌ای همگانی» است.

در ادامه خبر اسپوتنیک به نقل از بیانات آیت‌الله خامنه‌ای در روز جهانی قدس آمده است: صهیونیست‌ها فلسطین غصب ‌شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور که یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّت‌های مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم است؛ و این وظیفه‌ای همگانی است.

اسپوتنیک با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب که مسئله فلسطین را "مهم‌ترین«مسئله امت اسلامی خواندند به نقل از ایشان نوشت: سیاست‌های نظام سرمایه‌داری ظالم و سفّاک، دست یک ملّت را از خانه خود، از میهن و خاک آبا و اجدادی خود کوتاه کرده و در آن، رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را نشانده است.

به نوشته اسپوتنیک، رهبر عالی ایران کشورهای غربی را متهم کرد که از «رژیم صهیونیستی بی‌دریغ حمایت می‌کنند و اروپایی‌ها بنا بر ادّعای خود، به یهودیان در سالهای جنگ جهانی دوّم ظلم کرده‌اند، پس باید با آواره کردن ملّتی در غرب آسیا و کشتارهای فجیع در آن کشور انتقام یهودیان را گرفت.»

این رسانه دولتی روسیه در ادامه پوشش خبر سخنرانی امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به نقل از ایشان نوشت: «وضع امروز جهان» نسبت به بیش از 70 سال گذشته و زمان تأسیس رژیم صهیونیستی تغییر کرده و اکنون «موازنه قوا به نفع دنیای اسلام تغییر یافته است.»

ایشان افزودند: قضایای انتخابات در آمریکا و آزمون به شدّت رسوای مدیران پر مدّعا و متکبّر آن، و نیز مواجهه یک‌ ساله نا موفّق با کرونای همه‌گیر در آمریکا و اروپا و حواشی شرم‌آور آن و آشفتگی‌های سیاسی و اجتماعی اخیر در مهم‌ترین کشورهای اروپایی، همه نشانهٔ سیر نزولی و افولی اردوگاه غرب است.

اسپوتنیک نوشت: آیت‌الله خامنه ای کشورهای مسلمان را فراخواند تا در همکاری در مسئله فلسطین و شهر مقدس قدس متحد شوند که این اتحاد «کابوس صهیونیست و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. طرح ناکام «معاملهٔ قرن» و سپس تلاش برای عادی‌سازی روابط چند دولت ضعیف عربی با رژیم غاصب، تلاش‌های مذبوحانه برای فرار از آن کابوس است.»

خبرگزاری رویترز نیز مانند اسپوتنیک «پادگان تروریستی» خواندن رژیم صهیونیستی را در میان بیانات مقام معظم رهبری برجسته ساخت و به نقل از ایشان بر ادامه مبارزه کشورهای مسلمان با اسرائیل تأکید کرد.

در ادامه خبر رویترز آمده است : مخالفت با اسرائیل سنگ محک اعتقادی نزد ایران شیعه است که از گروه‌های اسلامی لبنانی و فلسطینی مخالف صلح با دولت یهودی که تهران آن را به رسمیت نمی‌شناسد، حمایت می‌کند.

رویترز نوشت: مقام‌های ایرانی خواهان پایان دادن به اسرائیل و برگزاری همه‌پرسی‌ای شده‌اند که بسیاری از یهودیان قادر به شرکت در آن نخواهند بود و در همین حال بسیاری از فلسطینیان داخل و خارج از منطقه امکان مشارکت در آن را خواهند داشت.

رویترز افزود: گر چه همه‌گیری کرونا دولت را وادار ساخته بود تا راهپیمایی سالانه روز قدس را لغو کند، ولی تلویزیون دولتی ایران ضمن پخش تصاویری از آتش زدن پرچم‌های آمریکا و اسرائیل، موتورسیکلت‌ها و خودروهایی را که پرچم فلسطین و حزب‌الله لبنان را هنگام رانندگی در خیابان‌های تهران حمل می‌کردند، نشان داد.

خبرگزاری فرانسه نیز مانند دیگر خبرگزاری‌های مطرح جهان به نقل از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نوشت که اسرائیل «نه یک کشور که یک پادگان تروریستی علیه ملت فلسطین و دیگر ملت‌های مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک وظیفه‌ای همگانی است.»

این خبرگزاری افزود: رهبر عالی ایران گفت که زوال اسرائیل حتمی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha