معلم منتخب کشوری: آموزش مهارت‌محور عاملی برای پیشرفت دانش آموزان است

ارومیه- ایرنا- معلم منتخب کشوری اهل ماکو گفت: دانش آموزان لازم است با رویکرد مهارت‌محور آموزش ببینند و آموزش آنها در محیطی پویا و جذاب صورت گیرد که باعث شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت‌های فردی و جمعی آنان شود.

سودا حیدرنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دانش‌آموزان در گذشته مورد بی‌مهری قرارگرفته و توانمندی‌ها و توانایی‌های آنان نادیده گرفته می‎ شد اما امروز شرایط متفاوت است و به خلاقیتهای آنان بها داده می شود.

وی با بیان اینکه باید دانش اموزان به بهترین شکل تربیت‌ شده و پرورش یابند، اضافه کرد: برای کشف و گسترش استعداد دانش آموزان باید خطر کرد و اجازه داد آزمایش و خطا کنند.

این معلم منتخب اظهار کرد: لازم است تا به عنوان یک رابط بین دنیای واقعی و استعدادهای کودک خود قرار بگیریم و در نشان دادن استعداد ها و کمک به شکوفایی استعداد کودکان به آن ها کمک کنیم.

وی ادامه داد: باید سعی‌مان بر این باشد که همۀ ابعاد وجود کودک را پرورش دهیم و زمینه را برای ایجاد سؤال‌های تازه در ذهن وی آماده کنیم.

حیدرنژاد گفت: آموزش فاصله‌دار، چهارشنبه های جذاب (انعطاف پذیری)، روش بدیعه پردازی، روش تدریس حل مسأله و روش تدریس ایفای نقش روشهایی است که در تدریس از آنها استفاده می شود تا تجسم عینی موضوعات و درسهایی که برای نمایش مناسب باشند، انجام شود.

وی درباره مزایا و معایب تدریس در شبکه شاد هم گفت: توسعه عدالت آموزشی با بهره گیری از اساتید توانمند، امکان تدریس به صورت زنده و قابلیت پرسش از معلم در حین تدریس از مزایای تدریس دراین قالب است.

سودا حیدرنژاد معلم اهل شهرستان ماکو است از سال ۱۳۹۵ تا کنون به صورت نیروی حق التدریس در آموزش و پرورش مشغول به فعالیت است.

وی امسال به عنوان معلم منتخب کشوری معرفی شد، فعالیتهای وی شامل ساخت دستگاههای کمک آموزشی با هدف آموزش دانش آموزان در حین بازی بوده است؛ تولید صدها محتوایآموزشی حرفه ای با نرم افزارهای مختلف و مدرن به صورتی که تعامل دانش آموز با معلم هدف اصلی محتوا های تولیدی بوده است.

آذربایجان غربی دارای ۳۶ هزار فرهنگی و ۶۲۵ هزار دانش آموز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha