روز قدس تجلی وحدت جهان اسلام در برابر ظلم است

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور روز قدس را تجلی وحدت جهان اسلام در برابر ظلم و استکبار دانست و بر حمایت از مقاومت و نهضت فلسطین تا رهایی قدس شریف تاکید کرد.

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر به‌مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس در پیامی تصریح کرد: روز قدس روز تجلی وحدت شکوهمند امت اسلام و همه آزادگان و مستضعفان جهان در برابر استکبار و ستم پیشگانی است که نه تنها خاک، بلکه میراث دین و فرهنگ و نمادهای هویت همه موحدان جهان را به اشغال در آورده و سعی در نابودی آن داشتند که به حمد الهی ۴۱ سال پیش فرزانگی و درایت رهبرکبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) نقشه های شوم آنها را باطل کرد.

وی در بخش دیگری از این پیام خاطرنشان کرد: امام راحل خیزشی را پایه گذاری کردند که هر انسان آزاده‌ای با هر دین و نژاد و ملیت امروزه فریاد فلسطین را سر می‌دهد و این وصله ناجور را به خانه ای سست تر از خانه عنکبوت بدل کرده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش در این پیام یادآور شد: برای مستضعفان و مسلمانان جهان که هرروز علیه هر ظلم بی عدالتی به پیکارند؛ هرروز روز قدس است و امت اسلامی و رهبران ملت های مسلمان باید بدانند و آگاه باشند که در دام های پلید و فتنه مستکبران نیفتند و زمزمه های هرنوع سازش با این جرثومه فساد باطل است.

رخشانی‌مهر ادامه داد: اما امسال روز قدس را نه با مشت های گره کرده در خیابان ها بلکه از درون خانه ها و با تبیین، بازشناسی و اشاعه اهمیت و جایگاه این پاره تن و مساله اصلی جهان اسلام رساتر از همیشه فریاد می زنیم و بانگ حمایت از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف را سر می دهیم.

وی همچنین گفت: اینک در یوم الله روز قدس همگام با مردم شریف ایران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فلسطین و سردار شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی با آرمان های امام  و آرمان فلسطین تجدید پیمان کرده و تاکید می کنیم که تا حل این مساله عقیدتی و راهبردی جهان اسلام و آزادی قدس شریف، مقاومت و مبارزه ادامه دارد.  

 به گزارش ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان امام خمینی (ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، روز قدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha