روز قدس یادگار ماندگار امام خمینی (ره) در جهان اسلام است

یزد - ایرنا - امام جمعه ابرکوه  با اشاره به آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس گفت: روز قدس یادگار ماندگار امام خمینی (ره) در جهان اسلام و روز آرمان اسلامی و انسانی است .

 به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی امروز در خطبه‌های مجازی نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه بابیان اینکه آزادی قدس یک وظیفه انسانی و اسلامی برای همه مسلمانان جهان است افزود: روز قدس کلید حرکت و نهضت جهانی و اسم رمز انقلاب جهانی ، علیه اردوگاه استکبار و صهیونیسم بین المللی است.

وی  با تاکید براینکه روز قدس نماد یک مبارزه مستمر و فراگیر در همه عرصه ها و اعصار است اظهارکرد: امروز بحث تعویق انتخابات فلسطین توسط محمود عباس و اسرائیل و آمریکا و ارتجاع منطقه قویاً دنبال می شود و این تصمیم به واسطه ترس از پیروزی جبهه مقاومت است .

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه خاطر نشان کرد: جبهه مبارک مقاومت مولود روز قدس است که توانسته موجودیت بادکنکی اسرائیل را در معرض زوال و خطر قرار دهد .

وی اضافه کرد:  به لطف خدا ستاره بخت اسرائیل در حال افول است چرا که این رژیم جعلی و کودک کش و غاصب بیش از همیشه در موضع ضعف و انفعال است .

حسینی افزود: اقدام تاکتیکی می تواند یک شکست استراتژیک برای اسرائیل باشد و بنیانش را متزلزل کند ، امّا به هر حال تا این حکومت فاشیستی و ظالم موجودیت داشته باشد باید جهان اسلام با موجودیت نامشروع آن مخالفت کند.

امام جمعه ابرکوه همچنین با بیان اینکه با نزدیک شدن روز انتخابات فضای حسّاس و سرنوشت ساز انتخاباتی کشور روز به روز گرمتر می شود گفت: به لطف خدا ، مردم آگاه و بصیر ما با هدف جبران گذشته ، سمت و سوی گزینه کردن دولت جوان حزب الهی را در پیش می گیرند .

حسینی همچنین از تصویب ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ابرکوه در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و گفت: از پیگیری مسوولان تشکر و این موفقیت را به مردم  این شهرستان ابرکوه تبریک می گویم.

امام جمعه ابرکوه با تبریک فرار رسیدن عید سعید فطرگفت: در صورتی که ستاد مبارزه با بیماری کووید ۱۹ اجازه بدهند نماز عید فطر را در مصلّی اقامه خواهیم کرد در غیر این صورت نماز عید فطر با رعایت شیوه های بهداشتی در فضای باز مساجد محلات اقامه می شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

***

 امام جمعه بهاباد روز قدس را روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تقویت مقاومت اسلامی در جهان دانست و خاطرنشان کرد: مقاومت اسلامی نقش بسزایی در بیداری ملت‌های مسلمانان در دنیا داشته است.

حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی در خطبه‌های مجازی نماز جمعه این هفته شهر بهاباد با بیان اینکه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک به نام روز جهانی قدس نشان از دور اندیشی و حکمت بنیانگذار انقلاب اسلامی برای حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین است اظهار داشت : این تصمیم امام خمینی (ره) یک اقدام هوشمندانه و تاریخی برای عدم فراموشی ظلم‌های وارده شده توسط یک رژیم اشغالگر به مردم مظلوم مسلمان فلسطین است.

امام جمعه بهاباد با بیان اینکه امروزه تمام کشورهای جهان درد و رنج مردم فلسطین را درک می‌کنند، خاطرنشان کرد: پرچم عدالت خواهی تمام آزادی خواهان جهان بر علیه رژیم اشغالگر قدس برافراشته است و ندای حق طلبی همواره در بین ملت‌های جهان زنده است.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس یادگار همیشه جاوید ابراهیم زمان و احیا کننده اسلام ناب محمدی (ص) در قرن حاضر، امام خمینی (ره)، است افزود : روز جهانی قدس نماد صف‌بندی حق در برابر باطل است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha