۱۳ راس دام سنگین قاچاق در نوار مرزی قصرشیرین توقیف شد

قصرشیرین - ایرنا - فرماندار قصرشیرین گفت: ۱۳ راس دام (گاو و گوساله) قاچاق در نوار مرزی این شهرستان با هوشیاری ماموران هنگ مرزی کشف و توقیف شد.

مرادعلی تاتار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محموله قاچاق دام از سوی افراد سودجو در مسیر مرزی تنگ حمام این شهرستان در حال خروج از کشور بود که شناسایی و در این رابطه برای تحقیقات بیشتر پرونده قضایی تشکیل شد.
وی اظهار داشت: قاچاقچیان قصد داشتند دام ها را به عراق ارسال کنند که با رصد و هوشیاری نیروهای هنگ مرزی، موفق به این کار نشدند.

فرماندار قصرشیرین گفت: قاچاقچیان موفق به خروج دام ها از کشور نشدند و این محموله دام تحویل تعزیرات حکومتی شد.
تاتار اضافه کرد: تمام توان خود را برای مقابله با سودجویان و قاچاقچیان به کار گرفته ایم و در این راستا مرزهای خسروی و پرویزخان توسط نیروهای مسلح تحت رصد و کنترل است.

با توجه به اینکه پلاک گذاری بیشتر برای دام‌های مولد انجام می‌شود از این رو قاچاق در بحث دام های نر و پرواری اتفاق می‌افتد که البته طبق گفته متولیان به منظور جلوگیری از قاچاق احشام، دام ها مصادره شده و برای قاچاقچیان جریمه نقدی نیز لحاظ می‌شود.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد و مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha