دانشجویان تربت‌حیدریه علیه رژیم صهیونیستی تجمع کردند

تربت‌حیدریه- ایرنا- دانشجویان تربت‌حیدریه روز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس با در دست داشتن پلاکارد و آتش زدن پرچم رژیم غاصب صهیونیستی مقابل دانشگاه‌های خود تجمع کرده و انزجار خود را از این رژیم اعلام کردند.

رییس دانشگاه تربت‌حیدریه به خبرنگار ایرنا گفت: اهمیت دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مبارزه با استکبار بر کسی پوشیده نیست و همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اسرئیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید لذا همه ما و آحاد جامعه باید در  مسیر حمایت از ملت مظلوم فلسطین  حرکت کرده و از حقانیت آنان دفاع کنیم.

دکتر محمدحسن فتحی افزود: ما هر سال در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور داشتیم اما امسال و سال قبل به دلیل شیوع ویروس کرونا مراسم حضوری در سطح شهر نداشتیم و تعدادی از دانشجوبان  به شکل خودجوش پرچم اسرائیل غاصب را در مقابل دانشگاه به آتش کشیده و دفاع خود از ملت مظلوم فلسطین را اعلام کردند.

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی در سال ۱۳۵۸ شمسی آن را برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کرده و از مسلمانان جهان خواستند برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

مقدمات تاسیس دانشگاه تربت‌حیدریه با راه‌اندازی آموزشکده فنی تربت‌حیدریه در سال ۱۳۸۴ ایجاد شد و در سال ۱۳۹۱ با موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه ارتقا یافت.

دانشگاه تربت‌حیدریه با ۴۰ عضو هیات علمی و ۲۹ کد رشته در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha