روز جهانی قدس روز آزادی خواهی مسلمانان در برابر استکبار است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: روز جهانی قدس روز حمایت از ملت مظلوم فلسطین و مظلومان عالم و روز آزادی‌خواهی و استکبار ستیزی و ایستادگی مسلمانان دنیا علیه استکبار است.

«مرادعلی تاتار» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت روز جهانی قدس، افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با درایت و دوراندیشی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس و حمایت از ملت فلسطین و در واقع ایستادگی و وحدت و انسجام مسلمانان جهان در برابر نظام سلطه و اشغالگری نامگذاری کردند که در این روز تمام کشورهای دنیا در حمایت از مردم فلسطین آیین هایی برگزار می کنند.

وی اظهار داشت: رژیم اشغالگر قدس غده سرطانی منطقه است و وجود این رژیم غاصب همواره سیاست های تفرقه افکنانه آمریکا را به همراه دارد.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: امام راحل با نامگذاری روز جهانی قدس فصلی نوین از مبارزات مسلمانان را علیه استکبار در جهان با الگو پذیری از ایران اسلامی پایه گذاری کردند و این براساس رسالت انبیای الهی برای نجات تمام انسان ها اعم از مسلمانان از یوغ استکبار بود.

تاتار گفت: مسلمانان باید با عمل به وظیفه دینی و شرعی خود در این شرایط حساس علیه دشمن متحد و منسجم شوند و برای نابودی ریشه کامل استکبار در کنار یکدیگر بایستند.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد سقوط استکبار و اتحاد جامعه اسلامی باشیم.

او ادامه داد: امسال با توجه به سرایت ویروس کرونا و براساس تصمیم گیری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور راهپیمایی روز جهانی قدس در قصرشیرین برگزار نمی شود و همه پای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به همین مناسبت خواهیم نشست.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تدبیر حضرت امام خمینی (ره) به نام روز جهانی قدس نامگذاری شده است.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha