مراسم نمادین اهتزاز پرچم فلسطین در میادین اصلی سراسر کشور برگزار شد

تهران- ایرنا- مراسم نمادین اهتزار پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی و آمریکا در میادین اصلی سراسر کشور و در برخی میادین شهر تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا، این مراسم همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و مصادف با روز جهانی قدس به صورت ویژه در میدان های امام حسین(ع)، فردوسی، انقلاب، فلسطین و به ویژه میدان آزادی به همراه پخش سرودهای حماسی حزب الله و فلسطین و توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغاتی از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد.

با توجه به اهمیت بزرگداشت روز جهانی قدس امسال و شرایط ویژه شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح کشور، مراسم نمادین اهتزاز پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم اسراییل و آمریکای جنایتکار این مراسم بدون حضور جمعیت و فقط با حضور برخی اصحاب رسانه برگزار شد.  

نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی روز دوشنبه در نشست خبری اعلام برنامه های روز جهانی قدس گفت: با توجه به اینکه هیچ گونه راهپیمایی و تجمعی برای روز جهانی قدس نخواهیم داشت؛ شاخص ترین برنامه جایگزین این روز سخنرانی رهبر معظم انقلاب خطاب به مردم ایران و جهان اسلام را به صورت زنده خواهیم داشت که از شبکه های داخلی و برون مرزی پخش می شود.

وی افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا همچون سال گذشته راهپیمایی نخواهیم داشت و با در نظر گرفتن سلامت مردم و پرهیز از عادی انگاری ویروس کرونا به رسالت دینی و انقلابی خود در دفاع از آرمان قدس خواهیم پرداخت.  با توجه به وضعیت کنونی ویروس کرونا و اعلام سیر صعودی فراگیری این ویروس هیچ راهپیمایی برای روز قدس نخواهیم داشت و راهپیمایی خودرویی نیز منتفی است.

حضرت امام خمینی (ره)  در شانزدهم مرداد ماه سال ۱۳۵۸ مصادف با سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری طی پیامی تاریخی خطاب به مسلمانان جهان درباره قدس و مساله فلسطین فرمودند: من طی سالیان دراز، خطر اسراییل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم که اکنون، این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است و به ویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند.

ایشان افزودند: من از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، ‌ به هم بپیوندند و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌تواند تعیین کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha