روز قدس فرصت تقویت همبستگی اسلامی است

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: روز قدس فرصت تعمیق و تقویت همبستگی اسلامی است و تنها مخصوص فلسطینیان نیست.

به گزارش ایرنا آیت الله " احمد مبلغی" روز جمعه در پیام گرامیداشت روز قدس آورده است: روز جهانی قدس به دلیل تعلق به جهان و تاریخ اسلام، اهمیت بالا و کارکرد بسیار مهمی دارد که می تواند با ظرفیت خود در جهت تعمیق و تقویت همبستگی اسلامی موثر افتد.

وی با بیان اینکه روز قدس از ۲ جهت تاریخی است اظهار داشته است: یکی اینکه این روز، اکنون شان و جنبه تاریخی پیدا کرده است و دیگر این که موضوع این روز، قدس است که امری مهم در تاریخ و مفاهیم ادبیات اسلام به حساب می آید.

وی در این پیام ادامه داده است: قدس را نباید مخصوص عرب یا  فلسطینیان دانست، بلکه مسلمان از خاستگاه اسلام برای بیت المقدس اعتبار، جایگاه، اهمیت و اصالت قائل است در نتیجه نمی تواند نسبت به سرنوشت بیت‌المقدس بی تفاوت باشد.

آیت الله مبلغی در این پیام بیان کرده است: روز قدس بر سه عنصر اساسی و محوری تمرکز دارد، قداست قدس، حمایت از مردم مظلوم فلسطین که با انواع رنج ها و ظلم ها از جمله اشغال سرزمینشان روبرو هستند و وحدت امت اسلامی، که همه با هم در پاسخ به ندای حضرت امام (قدس سره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این روز را گرامی می داریم.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به فرمان امام خمینی (ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، روز قدس نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha