۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84320771
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نمایشگاه عکس به مناسبت روز قدس در کابل برگزار شد

کابل - ایرنا - نمایشگاه عکسی به مناسبت روز جهانی قدس با عنوان «فصل برگریز فلسطین؛ روایتی از یک باد سوزنده» و « ۱۶ سال روز قدس در افغانستان از نگاه دوربین» برگزار شد.

به گزارش ایرنا، حزب نهضت اسلامی افغانستان با برگزاری نمایشگاه عکس به مناسبت روز قدس اعلام کرد که حمایت از این روز به مثابه یکی از اولویت های این حزب در رابطه با قضایای جهان اسلام است.

نهضت اسلامی افغانستان افزود که تا پایان هتاکی های صهیونیزم با پشتیبانی صلیبی ها، مسئولیت مسلمانان است تا در برابر این ظلم روشن و تجاوز آشکار خاموش ننشسته و در برابر این حق کشی صدای اعتراض بلند کرده و ابعاد این فاجعه را که روزی دامنگیر همه جهان اسلام خواهد شد، برملا سازند.

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف تأکید کردند که به عنوان بازخوانی تاریخ ۱۶ ساله روز جهانی قدس در افغانستان وهم به مثابه یک تکلیف دینی و به عنوان تعهد مجدد ما نسبت به حراست از کیان اسلامی قدس شریف که آزمون‌گاهی است برای سنجش میزان همت مسلمانان وحمایت دینی خود، فرصت را غنیمت دانسته و حرکت هایی را مبنی بر حمایت از جهاد ملت فلسطین به تصویر کشیدند.

۱۶ سال روز جهانی قدس در افغانستان که از نگاه دوربین از سوی معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف برگزار گردیده است، روایت مظلومیت مردم فلسطین به صورت مستند و با استفاده از تصاویر و به عنوان برپایی نمایشگاه عکس و پوسترها و نشر آن در رسانه‌ها تاثیر به سزایی در نگرش و روحیه مردم بویژه جوانان دارد.

به باور آنها این تصاویر سوژه های همگرایی و همدردی با ملل مسلمان جهان بخصوص ملت مظلوم فلسطین را در این گونه نمایشگاه ها تقویت می کند.

این تصاویر و پوستر ها که توسط بخش گرافیک و طراحی معاونت فرهنگی تهیه شده و در نوع خود بی نظیر بود، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

این نمایشگاه با استقبال گرم بازدیدکنندگان مواجه شد و همه مراجعین از ابتکار عمل نهضت اسلامی افغانستان ستایش کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha