مقاومت تنها راه نجات فلسطین است

زاهدان- ایرنا- نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: مقاومت تنها راه نجات فلسطین و مردم مظلوم منطقه در برابر استکبار جهانی بویژه رژیم منحوس صهیونیستی است.

آیت الله عباسعلی سلیمانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:مساله فلسطین در اندیشه امام از چنان جایگاه والایی برخودار بود که آن را فراتر از زمان و مکان می‌دید از این رو آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کرد تا جهانیان برای حمایت از مردم مظلوم این کشور بپاخیزند.

امام جمعه سابق زاهدان با بیان اینکه روز قدس روزی است که باید به همه ابر قدرت‌ها هشدار داد که دست از زورگویی به مستضعفان بردارند افزود: همچنین روز قدس به فرموده امام امت روز اسلام و احیای قوانین آن در ممالک اسلامی و روز حیات دین الهی است.

نماینده سابق ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: روز قدس موجب ایجاد همگرایی در جهان اسلام شده و لازم است تمام مسلمانان از این فرصت در جهت تقویت اتحاد و انسجام بهره بیشتری ببرند.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) باعث تقویت اراده و اعتماد به نفس ملت فلسطین برای احقاق حق خود و نیز ایجاد روحیه جهاد و ایثار در مسلمانان شده است.

وی بیان کرد: روز قدس همچنین موجب ایجاد یک اهرم فشار قوی علیه رژیم غیر مشروع صهیونیست شده و مساله فلسطین را از بعد ملی و منطقه ای خارج و به آن ابعاد جهانی بخشیده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: برای هیچ دولت و ملتی قابل قبول نیست که نسبت به سرزمین فلسطین و قدس بی توجه باشد مگر اینکه علاقه‌ای به دینی نداشته باشد.

آیت الله سلیمانی فلسطین را به عنوان پیکره اسلام، قطعه وابسته و خاک میهن اسلامی دانست و بیان کرد: فلسطین برای جامعه اسلامی بسیار اهمیت دارد و باید به این مساله اندیشه و توجه کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha