رسانه‌های آزادیخواه جهان به افشای جنایات رژیم صهیونیستی اهتمام ورزند

اسلام‌آباد - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان روز جهانی قدس را روز همبستگی امت اسلامی و یکصدایی آنان در یاری مستضعفان جهان دانست و تاکید کرد: رسانه‌های آزادی خواه جهان به افشای جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان‌های فلسطین اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» روز جمعه طی پیامی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: دو ملت بزرگ و آزادی خواه ایران و پاکستان همواره مشت گره کرده خود را بر دهان استکبار جهانی و فرزند نامشروع آن رژیم غاصب اسرائیل کوفته‌اند و ندای «القدس لنا»ی آنان در گوش تاریخ طنین‌انداز شده است.

وی با استناد به فرموده حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی که گفتند، مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل الله و فریضه و مطلوب اسلامی است، افزود: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، بار دیگر مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان دلهای خود را به سوی سرزمین مقدس فلسطین روانه نموده و به ندای حضرت امام خمینی (ره) برای آزادی قدس شریف و رهایی مردم مظلوم فلسطین از زیر بار اشغال و ستم غده رژیم منحوس صهیونیستی لبیک می‌گویند.

حسینی اظهار داشت: امروز ۷۳ سال پس از اشغال غیرقانونی سرزمین فلسطین، یهودی‌سازی قدس و تلاش‌های فزاینده رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک سازی‌های غیرقانونی و بیرون راندن فلسطینیان از این شهر مقدس همچنان ادامه دارد. اکنون نبرد در قدس به نبرد هویت، نبرد بر سر حق و حقانیت و ماهیت تاریخی، سیاسی و فرهنگی این شهر تبدیل شده است.

وی گفت: مسئله قدس و فلسطین همچنان محوری‌ترین مسئله جهان اسلام است. مردم غزه در شرایط دشواری به سر می‌برند و رژیم صهیونیستی در سایه سکوت خبری، جنایت‌های خود را افزایش داده است. همچنین، اقدام رژیم صهیونیستی در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت خود با حمایت ایالات متحده به عنوان مقدمه "معامله قرن" همراه با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس هم به تمام اقدامات مخرب و غیرانسانی رژیم صهیونیستی اضافه شده است.

سفیر کشورمان افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی همیشگی آزادی قدس شریف، از چند سال پیش یک راه حل جامع و دمکراتیک برای بازگشت تمام پناهندگان فلسطینی و با برگزاری رفراندوم با حضور مردم اصیل فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی و تشکیل یک دولت مستقل فلسطینی به پایتختی بیت المقدس پیشنهاد داده است.

وی گفت: ایستادگی در برابر توطئه‌های رژیم اشغالگر قدس و حامیان خیانتکار آن از جمله طرح عادی‌سازی روابط با این رژیم خونخوار و کودک کش امروز بیش از هر زمان دیگر اهمیت دارد. امضای توافقنامه موسوم به ابراهیم از سوی چند دولت با تضییع حقوق فلسطینیان، موجب تشویق رژیم صهیونیستی به ادامه اشغالگری و اقدامات غیر انسانی می‌شود.

سفیر ایران در پاکستان تمامی اهل قلم و رسانه‌های آزادی خواه جهان را به افشای این طرح و جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از آرمان آزادی قدس شریف فراخواند.

وی در پایان تاکید کرد: بی‌تردید به یاری خداوند امروز از گذشته به آزادی قدس نزدیک‌تر هستیم و در سایه بیداری ملل اسلامی، اقامه نماز جماعت مسلمانان در مسجد الاقصی نزدیک است که این وعده و سنت الهی است که «أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ»  «لایَُخَلِّفُ الله المیعاد» و «لَن تَجِدَ لِسُنَّتِ الله تَبدیلا».

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha