۶۶۰ تن گندم بذری از کشاورزان سیستان و بلوچستان خریداری شد

زاهدان- ایرنا- مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون ۶۶۰ هزار تن گندم بذری خریداری و پس از بوجاری  و ضد عفونی کردن برای فصل کشت آتی آماده خواهد شد.

شریف ملاشاهی جوان روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در سالجاری در برنامه داریم با همکاری مراکز تحقیقاتی و کشاورزان حدود سه هزار و ٣٠٠ تن گندم بذری خریداری و پس از بوجاری  و ضد عفونی کردن، برای فصل کشت آتی ذخیره کنیم.
وی افزود: برای تولید گندم بذری در سال زراعی ١۴٠٠-١٣٩٩، بصورت قراردادی با کشاورزان بیش‌از ٢ هزار هکتار از گندم‌زارهای کشاورزان برای تولید بذر تحت پوشش این شرکت قرار گرفت. 
مدیر شرکت خدمات حمایتی سیستان و بلوچستان بیان کرد: تاکنون ۶۶٠ تن گندم بذری که عمدتا از ارقام، سارنگ، سیروان، مهرگان و چمران ٢ است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تاکنون ٣٠ درصد افزایش خرید داشته ایم. 
وی در خصوص قیمت خرید بذری گفت :هر کیلوگرم گندم بذری بسته به نوع طبقه بذری با توجه به تامین مالی در ابتدای فصل خرید از ۵٧٠٠ تومان تا ۶٣٠٠ تومان خریداری و وجه مربوطه در اسرع وقت از سوی شرکت خدمات حمایتی به کشاورزان پرداخت می‌شود. 
ملاشاهی  افزود: در سال گذشته ٢ هزار و ٢٠٠ تن گندم بذری برای کشت تحویل کشاورزان شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha