روز قدس آرمانی برای دفاع از هویت فلسطین است

کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: روز قدس بهترین آرمان امت اسلام برای دفاع از هویت مردم فلسطین مقابل رژیم صهیونیستی است.

شیح یعقوب شمس روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سال های گذشته خیلی از حکام دنیا و برخی از کشورهای مسلمان ها سعی بر این داشتند که قدس را از حرف اول مسلمانان حذف کنند اما امام راحل با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در چهار دهه گذشته مانع از کمرنگ شدن این آرمان شدند.

وی با بیان اینکه قدس اولین قبله اسلام بوده و برای مسلمانان اهمیت حیاتی دارد افزود: هیچ مسلمانی نمی تواند نسبت به این مساله بی تفاوت باشد چراکه قددس و مسجد الاقصی آرمان مسلمانان بوده که امروز در چنگال بدترین رژیم جهان اسیر شده است.

امام جمعه اهل سنت کیش یادآور شد: هیچ وقت جنایات رژیم صهیونیستی و موانعی که برای مردم فلسطین ایجاد کرده است نباید در خفا بماند و با به این گونه خدشه ای به هویت اسلامی مردم مظلوم فلسطین وارد شود.

وی با بیان اینکه اهمیت قدس برای امت اسلام همیشگی است افزود: روز قدس بهترین بهانه برای مسلمانان نسبت به فریاد عدالت خواهی، آزادی خواهی و مظلومیت مردم سرزمین های اشغالی است تا جهانیان نیز بیشتر از گذشته نسبت به این جنایت ها حساس شوند.

شیح شمس اضافه کرد: در چهار دهه گذشته روز قدس مظلومیت مردم فلسطین را به نمایش گذاشته و ابعاد این مظلومیت را مشخص کرده و یک اتحاد جهانی را علیه صهیونیسم به وجود آورد و به کابوس صهیونیسم تبدیل شد.

وی با بیان اینکه هر سال با فردا عدالت خواهی امت اسلامی، تعداد بیشتری از مردم دنیا به اهمیت این روز واقف می شوند گفت: روزز قدس عامل فراموش‌ناپذیری مسئله فلسطین و بازخوانی پرونده سیاه رژیم صهیونیستی قرار داده شده است.

وی ازود: امروز مقاومت و انتفاضه فلسطین در جای جای سرزمین‌های اشغالی ریشه دوانیده و موجب هراس رژیم صهیونیستی و مثلث حامیان شوم آن یعنی آمریکا، آل‌سعود و امارات شده است.

روز قدس یا روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی در سال ۱۳۵۸شمسی (رمضان ۱۳۹۹قمری) آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام کرد و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود که بنابر گزارش منابع خبری، این تعداد به ۸۰ کشور در قاره‌های مختلف جهان می‌رسد.رژیم صهیونستی برای مقابله با آن  امکانات نظامی و داخلی را ردیف می کند تا بتواند شرایط را کنترل کند تا کمی آرامش داشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha