۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2574
کد خبر: 84320708
۰ نفر

برچسب‌ها

قدس متعلق به همه آزادی‌خواهان است

گناوه - ایرنا - شورای هیات مذهبی دیلم استان بوشهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: روزجهانی قدس بنا به فرموده رهبرمعظم انقلاب تنها به صرف یک مساله اسلامی بلکه متعلق به همه آزادی خواهان و عدالت خواهان جهان است.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: بدون  شک می‌توان گفت مساله اول جهان اسلام موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف است.

در ادامه این بیانیه اضافه شده است: روز قدس به عنوان یک موضوع مهم از شروع انقلاب اسلامی و با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)  تبدیل به نمایش وحدت عظیم و یکپارچه جهان اسلام شده است.

شورای هیات مذهبی دیلم در ادامه آورده است: همانطور که مقام معظم رهبری بارها بیان فرموده‌اند راهپیمایی عظیم و پُرشکوه مردم در روز قدس، حرکت نمادین عظیمی بود که  در عرصه سیاست عالم و در مقابله با استکبار، تاثیرات عمیقی را باقی گذاشته است و خواهد گذاشت.

در این بیانیه اضافه شده است: این حرکت عظیم بین‌المللی همواره عامل تقویت امید و ایمان فلسطینیان و باعث خشم استکبار جهانی و صهیونیزم شده است به نحوی که در روزهای منتهی به روز قدس اسرائیل غاصب وحشی گری خود نسبت به ساکنان فلسطینی را تشدید می‌کند.

در بیانیه شورای هیات مذهبی دیلم تاکید شده است:  باتوجه به اینکه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان شیوه برگزاری آیین روز قدس امسال را متفاوت از سال‌های گذشته نموده و  از طرفی دشمنان اسلام امیدوار به عدم برگزاری مراسم این روز هستند، اما امت اسلام برای برگزاری باشکوه این رویداد مهم متناسب با شرایط و با استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در تکاپو هستند.

شورای هیات مذهبی شهرستان دیلم در پایان این بیانیه با  گرامیداشت یاد شهدای انتفاضه و یاد سردار رشید اسلام و مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی که در راستای اهداف انقلاب ناجوانمردانه به دست تروریست‌های غربی به شهادت رسید،  ضمن  حضور همه جانبه مردم شهرستان در پویش‌های مختلف روز جهانی قدس در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از آنان دعوت شده است  بر اساس برنامه اعلامی گوش جان به سخنان رهبر معظم انقلاب بسپارند و همواره با تمام وجود در اجرای دستورات رهبری تلاش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha