نامگذاری روز قدس یادگار بی نظیر امام خمینی(ره) است

بندرعباس- ایرنا- مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های هرمزگان، روز قدس را یادگار بی نظیر امام خمینی(ره) دانست و گفت: روز قدس نشان از توفیق الهی امام راحل در انجام این رسالت بزرگ دفاع از مظلومان است.

حجت الاسلام سید عباس تقوی روز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: روز قدس حاکی از هوشمندی و تیزهوشی امام خمینی(ره) در مسیر مبارزه با استکبار و صهیونیزم بین الملل است.
وی ادامه داد: روز قدس روز اسلام و مسلمانان، آزادی و عزت بشریت، حمایت از محرومان و مستضعفان عالم و مبارزه با مستکبران عالم است.
 مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های هرمزگان با بیان اینکه این روزها روز جهانی قدس اهمیت ویژه تری پیدا کرده است، ابرازداشت: باید تلاش خود را در مسیر ترویج اندیشه امام راحل که همان خط مبارزه با استکبار به سرکردگی صهیونیزم بین الملل است را تقویت و توسعه دهیم.
حجت الاسلام تقوی ابرازداشت: عده ای به دنبال این هستند که روز قدس را از نگاه ها و اندیشه ها خاموش یا کمرنگ کنند و همه کینه غرب از امام خمینی(ره) در دست رد زدن به سینه مستکبران و جریان صهیونیزم بین الملل در صحنه های مختلف از جمله فلسطین  خلاصه می شود.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: فلسطین متعلق به جهان اسلام و آزادیخواهان عالم است که مورد احترام و تکریم تمامی جوانمردان مردان عالم بوده و هست اما در عین حال فلسطین همچنان مظلوم است.
وی در بخش دیگری امام راحل با تدابیر خاص خود و با ایجاد تشکیلاتی در درون و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تشکیل هسته های مبارزه توفیقات فراوانی داشته است.
 مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های هرمزگان در این رابطه گفت: شکل گیری حزب الله در لبنان، حماس و جهاد اسلامی در فلسطین الهام گرفته از منش و روش امام خمینی(ره) بوده و این مکتب مبارزاتی امام راحل در یمن، نیجریه، لبنان، بحرین و بخش های دیگری از جهان اسلام درحال شکل گیری و تقویت است.
حجت الاسلام تقوی درهمین رابطه به نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت در مبارزه با تروریسم صهیونیستی اشاره کرد و بیان داشت: شهید سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی نقش کلیدی و موثری در مساله فلسطین داشت.
وی گفت: شهید سلیمانی به دلیل اعتقاد به مکتب امام راحل و تبعیت از رهبری ولی فقیه زمان که مراقبت کرد تا مساله قدس از اولویت درجه یک نیفتد، در این مسیر مبارزاتی و مقاومت، حتی جان خود را گذاشت و مظلومانه به شهادت رسید. 
 مسؤول دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های هرمزگان در ادامه تصریح کرد: امروز اگر صهیونیسم بین الملل در اوج ذلت و خواری زندگی می کند، به برکت شهید سلیمانی به عنوان شهید راه قدس است.
وی ادامه داد: امروز اگر هیمنه پوشالی ارتش به ظاهر مقتدر صهیونیسم درحال شکسته شدن است، به برکت خون شهید سلیمانی و دلسوزانی مانند مرحوم سردار حجازی، مرحوم سردار حق بین به عنوان فرماندهان دلاور و شجاع و سربازان راستین امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است.
حجت الاسلام تقوی در این رابطه به نقش حجت الاسلام سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نیز اشاره کرد که وی با قدرت، تدبیر و هوشمندی خود، رهبری منطقه ای مبارزه با صهیونیسم را  بسیار خوب و شجاعانه اداره کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha