امام جمعه میاندوآب‌: روز قدس آرمانی برای رهایی فلسطین است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه میاندوآب‌ با بیان اینکه طرح شعار محور مقاومت در برابر شعار ننگین سازش است، گفت: یکی از آرمان‌های رهایی فلسطین، روز قدس و مقاومت است که موجب اتحاد امت اسلامی و ایجاد جبهه منسجم حق علیه باطل شده است.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روز قدس جهان اسلام باید اتحاد خود را حفظ کرده و همه توجه خود را به ملت مظلوم فلسطین معطوف کند.

وی اولین دستاورد روز قدس را شکل‌گیری گروه‌های فلسطینی با محوریت تعالیم اصیل و ناب اسلامی عنوان کرد و افزود: آن زمان که حضرت امام خمینی (ره) روز قدس را مطرح کردند، گروه‌های مبارز فلسطینی با اتحاد و همدلی و با پیروزی از تعالیم اسلامی شکل گرفت که نه‌ تنها در فلسطین بلکه در جهان اسلام تاثیرگذار بود.

امام جمعه میاندوآب‌ با بیان اینکه نامگذاری روز قدس موجب شد که مسئله قدس از حالت قومیتی خارج و به رهایی قدس تبدیل شود، اضافه کرد: قبل از فرمایش حضرت امام (ره) موضوع قدس یک مقوله قومی و قبیله‌ای بود در حالی که اکنون در بین تمام مسلمانان به یک موضوع دینی و اعتقادی تبدیل شده‌ است.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده همچنین با اشاره به اینکه اکنون دنیا به ۲ قسمت اعتقاد به رهایی قدس و عدم اعتقاد به آن تبدیل شده است افزود: روز قدس موجب شده است که الگوی مبارزه از عرصه ملی، قومی و کشوری به عرصه جهانی گسترش یافته و حتی در جهان اسلام و در دنیا برخی آزادمردان بر محور قدس و مبارزه با محور استکبار و رژیم غاصب صهیونیستی حرکت کنند.

امام جمعه میاندوآب‌ گفت: نامگذاری روز قدس موجب شد که در جهان اسلام اتحاد مسلمانان در مقابل نظام سلطه غرب شکل گرفته و ۲ قطبی اسلام و کفر تشکیل شود.

حجت‌الاسلام حسن‌زاده با بیان اینکه روز قدس موجب شد که روز به روز رژیم غاصب صهیونیستی بیشتر تضعیف شود، اضافه کرد: گروه‌های مبارز فلسطینی در این راستا باید درگیری‌های داخلی را کنارگذاشته و با حفظ وحدت و اتحاد در مسیر مبارزه با این رژیم منحوس حرکت کنند.

وی افزود: فلسطینیان باید یکصدایی ملی را در دنیا به نمایش گذاشته و در همه سطوح اعم از استراتژی، میدان، مبارزه و ارتباط با کشورهای دیگر این اتحاد را حفظ کرده و بدانند استقامت و پایداری تنها راه نتیجه بخش برای آزادسازی قدس شریف است.

امام جمعه میاندوآب‌ با تاکید بر اینکه وظیفه جهان اسلام حمایت از فلسطینیان است، اظهار داشت: فلسطین خط مقدم مبارزه با طاغوت و استکبار است و مسلمانان باید از آن حمایت کنند و اگر بخاطر شیوع ویروس کرونا در این روز راهپیمایی برگزار نمی شود این امر به منزله فراموشی روز قدس نیست و به یقین قلب ما با آنان است.

به گزارش ایرنا، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به پیشنهاد معمار کبیر انقلاب در تقویم جمهوری اسلامی روز جهانی قدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha