حمایت از فلسطین و قدس شریف یکی از مظاهر رویش وحدت اسلامی است

تهران- ایرنا- مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پنجشنبه شب با انتشار بیانیه ای به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس اعلام کرد که امت بزرگ اسلامی خوب می‌داند که حمایت از فلسطین و قدس شریف و مقابله با رژیم صهیونیستی یکی از مظاهر رویش وحدت و انسجام اسلامی است.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا،  متن بیانیه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به شرح زیر است:

امام خمینی(ره) بابینش صحیح ودوراندیشی حکیمانه و شناخت درست ازماهیت، موجودیت و واقعیت تلخ رژیم منحوس اسراییل، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به منظور زنده نگهداشتن نام وآرمان قدس شریف و ملت و سرزمین فلسطین «روز جهانی قدس»نام نهادند.

جهان بشریت وامت اسلامی حدود ۷دهه است که با رژیمی نژاد پرست، جعلی وصهیونیستی که با پشتوانه نظام سلطه بخشی از سرزمین اسلامی را به اشغال خود درآورده و یک ملت را از موطن خود آواره نموده و ضمن غارت اموال و مایملک آنان با خشن ترین و بی رحمانه ترین تجاوزات آنان را از تمامی حقوق انسانی محروم ساخته است مواجه است.

این رژیم دژخیم از بدو تولد منحوسش هزاران انسان بی گناه را به قتل رسانده و میلیون ها نفر را از وطن خود آواره ساخته و بارفتاری ظالمانه هر روز برظلم و ستم خودبرمردم بی پناه می افزاید.

نظام استکبارخصوصاآمریکای جنایتکاروهم پیمانان آن با انواع سیاستها وترفندها تلاش کرده تا رژیم جعلی صهیونیستی را حفظ کند و در این راه با راه انداختن جریان تکفیر به اصلی و فرعی کردن امور رژیم صهیونیستی، قدس شریف و مسئله فلسطین پرداخت و با ایجاد اختلاف، و جنگ‌های داخلی در بین مسلمانان، و ترویج افراطی گری اسلامی خودساخته باچهره ای مخدوش ایجاد کرده تا در سایه آن مساله فلسطین و قدس شریف به فراموشی سپرده شود.

امروز در پی غفلت‌ها و اختلافات در بین امت اسلامی شاهد گسترش اقدام‌های تجاوزکارانه و تروریستی و خلاف همه موازین  انسانی و مقررات بین المللی رژیم صهیونیستی هستیم؛ از حمله به نمازگزاران در مسجدالاقصی و قدس شریف،‌ محاصره ظالمانه مردم شریف غزه و بمباران مناطق غیر نظامی، زندانی‌کردن کودکان و زنان، یورش وحشیانه به اماکن مقدس و ...

در حال حاضرنیزنظام استکبار سعی دارد تا با تحمیل رژیم صهیونیستی به عنوان یک دولت رسمی ومقبول به ملت‌های مسلمان، دولت‌های وابسته و زبون را با تطمیع و ارعاب به رغم خواست ملت‌ها به عادی سازی روابط با آن ترغیب نماید.

این درحالی است که آموزه های وحیانی قرآن کریم همه ما را از اعتماد و پیوند با دشمنان و ظالمان منع کرده است.

یا أیها الذین آمنوا لاتتخذوا الیهود و النصاری أولیاء، بعضهم أولیاء بعض و من یتولهم منکم فإنه منهم، إن الله لایهدی القوم الظالمین المائده: ۵۱

امت بزرگ اسلامی خوب می‌داند که حمایت از فلسطین و قدس شریف و مقابله با رژیم صهیونیستی یکی از مظاهر رویش وحدت و انسجام اسلامی است و مسلمانان آزادی‌خواه و آزاده جهان به‌رغم همه ناملایمات و فشارهای دولت‌های وابسته و برخی کج‌اندیشان و بایکوت خبری دستگاه‌های رسانه‌ای نظام سلطه، این ضرورت را به‌خوبی درک کرده و برای حفظ و استمرار آن مجاهدت می‌کند.

اتحاد امت اسلامی و رفع تنازعات و اختلافات بی‌حاصل، مقدمه ضروری دفع شرارت‌های رژیم صهیونیستی و ریشه‌کنی این غده سرطانی از سرزمین‌های اسلامی است.

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با گرامیداشت و بزرگداشت یوم‌الله قدس و تأکید بر اتحاد همه مسلمانان و آزادگان جهان برای اضمحلال و نابودی رژیم صهیونیستی، راه‌حل واقع‌بینانه منطقی و مطابق قوانین بین‌المللی را طرح ۴ ماده‌ای جمهوری اسلامی ایران می‌داند و معتقد است با اجرای این طرح برای همیشه ناامنی، ترور، تجاوز و آوارگی از منطقه غرب آسیا رخت خواهد بست.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha