۲۷ دستگاه ماینر از یک دستگاه خودرو در بوکان کشف شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: ۲۷ دستگاه ماینر از یک دستگاه خودرو وانت در این شهرستان توسط پلیس آگاهی کشف و ضبط شد.

سرهنگ سلمان حیدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان بوکان حین کنترل خودروهای عبوری در محور بوکان - سقز به یک دستگاه وانت آریسان مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو توانستند این تعداد دستگاه ماینر را که برابر اعتراف راننده آن، در یکی از شهرهای مرزی بارگیری و قصد انتقال آن به شهرستان کرج را داشتند کشف کنند.

فرمانده انتظامی اضافه کرد: طبق نظر کارشناسان مربوطه ارزش تجهیزات مکشوفه ۹ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ حیدری گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و یک دستگاه خودرو نیز توقیف و پرونده به مرجع قضایی ارسال گردید.

وی اضافه کرد: ماینر مصرف برق بالایی دارد و سودجویان با نصب این دستگاه در مکان‌های دورافتاده به صورت غیرقانونی اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کنند.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد ولی در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است.

با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از سودجویان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خریدو فروش می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha