دسترسی سرمایه‌گذاران به مسوولان منطقه آزاد قشم تسهیل می‌شود

قشم- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت:سرمایه‌گذاران برای دسترسی به مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان و دیدار با آنان برای رفع مشکلات و برداشتن موانع سرمایه‌گذاری در این جزیره باید کمتر از ۴۸ ساعت وقت صرف می‌کنند.

به گزارش ایرنا از سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش پور پنجشنبه شب در اولین نشست شورای اداری در سال ۱۴۰۰ افزود: فلسفه تشکیل مناطق آزاد تولید ثروت و اشتغالزایی است و در این راستا با حمایت از سرمایه‌گذاران اهداف واقعی این مناطق را دنبال می‌کنیم.

وی در تشریح سیاست‌های خود برای حمایت از سرمایه گذاری هم گفت: شرایط برای تمام سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد قشم یکسان می‌شود و ورود سرمایه‌گذار به این منطقه مورد استقبال قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: از همه اقداماتی که تاکنون در منطقه آزاد قشم انجام شده است قدرشناسی و رویه فعلی کار را در این منطقه با شتاب بیشتری دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: تغییرات و اقدامات سازمان برای مردم جزیره قشم و گردشگران باید محسوس باشد و کیفیت امور در همه زمینه‌ها ارتقا پیدا کند.

درویش پور با تاکید بر خاص بودن جاذبه‌های طبیعی قشم بر ضرورت تبدیل این جزیره به مقصد اول و نبض تپنده گردشگری ایران تاکید کرد و گفت: توسعه گردشگری در قشم به توسعه سایر حوزه‌ها از جمله تجارت، حمل و نقل، هتلینگ و  حوزه‌هابی دیگر می‌انجامد.

وی اظهار کرد: قشم باید بیشتر از هر زمان دیگر بالنده و شکوفا شود و مدیران از زمان باقی‌مانده خدمت برای توسعه قشم حداکثر استفاده را ببرند.

طرح‌های نیمه تمام قشم تکمیل می‌شود

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم بر ضرورت پیگیری اجرای طرح‌ها تاکید کرد و گفت: تا ۱۰ روز آینده همه طرح‌های نیمه تمام در منطقه آزاد قشم احصاء می‌شود و پس از آن به صورت روزانه کارکرد هر مدیریت برای تکمیل طرح‌ها رصد خواهد شد.

دوریش‌پور در بحث مدیریت دوگانه در جزیره قشم افزود: قوانین مربوط به تفویض اختیارات باید اجرا شود، در عین حال، رویکرد سازمان تعامل با همه دستگاه های حاکمیتی در قشم است.

تکریم مردم، مهم ترین وظیفه مدیران است

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: تکریم مردم از مهم ترین وظایف مدیران سازمان منطقه آزاد قشم است و در این راه تلاش بیشتری نیاز است تا خواسته مردم را اجابت یا آنها را اقناع کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: خلاقیت و نوآوری در سازمان یک ارزش است و پاداش بر اساس کارکرد افراد و پرداخت می‌شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha