روز قدس نماد ایستادگی ملت های مسلمان مقابل مستکبران عالم است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده انتظامی استان کرمانشاه روز جهانی قدس را نماد ایستادگی ملت‌های مسلمان مقابل مستکبران عالم و روز فریاد مظلومیت ملتی دانست که با خون پاک خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی بر می‌دارند.

سردار علی‌اکبر جاویدان روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قدس برای اعلام حمایت از ملت مظلوم فلسطین است و می‌تواند به عنوان روزی وحدت بخش برای تمام مسلمانان جهان در برابر توطئه‌های بیگانگان قلمداد شود.

وی افزود: روز جهانی قدس عامل وحدتی است که در نهایت باعث توانمندسازی کشورهای اسلامی در برابر دشمنان و پیروزی نهایی برابر آنها می‌شود.

وی ادامه داد: اگر کشورهای اسلامی اتحاد و همبستگی خود را حفظ و از آرمان‌های فلسطین مظلوم دفاع کنند روزنه امیدی برای آزادی مردم این کشور باز و غاصبان جنایتکار را خواهد ترساند.

سردار جاویدان تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همواره بر این باورند که گرامیداشت روز جهانی قدس، موجب می‌شود مردم بی پناه فلسطین احساس تنهایی نکنند و با روحیه مضاعف به مقاومت و جهاد مقدس خود ادامه دهند.

فرمانده انتظامی کرمانشاه گفت: روز قدس باید به روز همبستگی امت های مسلمان تبدیل و هرچه سریعتر زمینه نابودی رژیم غاصب صهونیستی فراهم شود چرا که آنها نه‌ تنها خطری برای فلسطین، بلکه تهدیدی بزرگ برای امنیت، صلح و استقلال همه کشورهای منطقه به شمار می‌روند.  

وی اضافه کرد: قدس به عنوان نخستین قبله مسلمانان جهان، سرزمین اصلی و موطن هزاران آواره فلسطینی است که استکبار جهانی به وسیله صهیونیسم از سال ۱۹۴۸ میلادی آن سرزمین را از دست ساکنانش خارج کرده و تحت سلطه نیروهای اشغالگر قدس قرار داده است.

سردار جاویدان ادامه داد: همه بر این باوریم روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام و حکومت اسلامی است، روزی که در آن باید به ابرقدرت ها بفهمانیم به پایان حکمرانی ظالمانه خود نزدیک و شکستشان قطعی است.  

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با درایت کم نظیر خود آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند تا موضوع اول جهان اسلام به دست فراموشی سپرده نشود.

وی افزود: همه ما امروز وظیفه داریم با تمام قدرت مقابل آمریکا و اسرائیل و دیگر مستکبران ایستادگی و شرایط را برای آزادی قدس شریف فراهم کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha