۲۶۲ میلیارد تومان سال گذشته  صرف اشتغال پایدار در روستاهای یزد شد

یزد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد گفت: سال ۱۳۹۹ ، ۹۵ درصد منابع تسهیلاتی در بخش ایجاد اشتغال پایدار به ارزش ۲۶۲ میلیارد تومان در روستاهای استان هزینه شد.

به گزارش ایرنا، سید مجتبی حسینی‌پور شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و اشتغال استان، مجموع تسهیلات سال گذشته را ۲۸۱ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: در این مدت یک هزار و ۹۲۸ طرح اشتغالزا در مناطق روستایی اجرا  شد .

وی ادامه داد: از محل تبصره‌های ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه امسال نیز برای توسعه بخش‌های مختلف کشور در زمینه سرمایه گذاری و اشتغال، ۳۲ هزار میلیارد تومان اختصاص یافت که می‌تواند در شکوفایی هرچه بیشتر استان‌ها بیش از گذشته موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه نقش شورای برنامه‌ریزی استان‌ها برای جذب این منابع  در کشور به خاطر اهمیت موضوع بیش از گذشته پررنگ‌تر شد، اظهار کرد: می‌توان از این منابع برای اشتغال پایدار و مولد به نحو مناسب بهره گرفت .

همچنین در ادامه استاندار یزد با اشاره به اختصاص منابع خوب در قالب قانون بودجه از مسوولان تمامی دستگاه‌های اجرایی استان خواست برای جذب حداکثری این منابع تلاش کنند که رسیدگی و پیگیری مسوولان برای اشتغال امری حیاتی است .

محمد علی طالبی ادامه داد:  جذب این منابع بدون شک نیازمند وجود طرح‌های سرمایه‌گذاری مطلوب و برنامه‌ریزی درست در این زمینه است که هم بخش‌خصوصی و همچنین دستگاه‌های  دولتی باید در این زمینه کوشا باشند و رسالت خود را انجام دهند.

در این نشست در خصوص ظرفیت‌های قانون بودجه سال ۱۴۰۰ هم بحث و تبادل نظر شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha