باران و تگرگ به محصولات باغی و زراعی خراسان شمالی خسارت زد

بجنورد- ایرنا- برای سومین بار در هفته جاری باران بهاری و بارش تگرگ به محصول زراعی و سردرختی در استان خراسان شمالی خسارت زد.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت : بارش باران شدید بهاری و تگرگ به محصولات باغی و زراعی پنج شهرستان استان خراسان شمالی خسارت زد.
جوادنظری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : براثر بارش شدید باران و تگرگ عصر امروز پنجشنبه ( ۱۶ اردیبهشت ) به محصولات باغی و زراعی در شهرستان های اسفراین، شیروان، فاروج ، جاجرم و بجنورد خسارت وارد کرد.
وی اضافه کرد : به دنبال این بارش ها ستاد مدیریت بحران شهرستان های استان خراسان شمالی برای کمک های احتمالی به خسارت دیدگان ناشی از حوادث طبیعی به حالت آماده باش در آمدند و در محل ستاد مدیریت مستقر در فرمانداری ها حضور فیزیکی دارند.
این سومین بارش تگرگ در استان خراسان شمالی در یک هفته اخیر است که باعث خسارت به سردرختی در چند شهرستان این استان می شود به طوری که در این مدت براساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی این استان در سال جاری بارش باران و تگرگ حدود ۳۰۴ میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خراسان شمالی خسارت وارد کرد.
هواشناسی استان خراسان شمالی وضعیت جوی این استان را همراه با بارش باران، احتمال ریزش تگرگ و وزش باد اعلام کرد که با کاهش چهار تا ۶ درجه ای دما همراه خواهد شد.
در حالی استان خراسان شمالی در یک ماهه گذشته براثر بارش های بهاری و فصلی دچار خسارت در حوزه های کشاورزی می شود که بارش باران در سال زراعی جاری در این استان حدود ۵۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت و حدود ۵۹ درصد از مساحت دو میلیون و ۸۰۰ هزار هکتاری خراسان شمالی تحت تاثیر خشکسالی قرار دارد و بیش از ۳۸ هزار هکتار از اراضی زراعی در این خطه شمالشرق کشور از سوی کشاورزان به دلیل خسارت های شدید رها شد.
در این استان ۳۴۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد و افزون بر ۸۰ هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی محسوب می شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha