کارخانه تولید کودهای آلی در جنوب کرمان سرمایه گذاری می کند

جیرفت - ایرنا - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاری کارخانه تولید کودهای آلی و آفت کش ها موسوم به کمیا سبزآور در جنوب کرمان به عنوان قطب کشاورزی استان کرمان خبر داد.

ذبیح الله اعظمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این شرکت را یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کودهای آلی و آفت کش های با منشا طبیعی و گیاهی و سازگار با محیط زیست در کشور اعلام کرد و افزود: با رایزنی های انجام شده مقرر شد این شرکت در جنوب کرمان یک کارخانه ایجاد کند.

وی با بیان اینکه جنوب کرمان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید می کند اظهار داشت: این منطقه با توجه به ظرفیت کشاورزی نیاز به استقرار کارخانجات تولید سم و کود بخصوص کودهای آلی و سموم غیرشیمیایی سازگار با محیط زیست و دیگر وسایل مورد نیاز بخش کشاورزی است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی به نام گذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» اشاره کرد و گفت: با تسهیل فرایند تولید و رفع موانع تولید و پشتیبانی از کارآفرینان و تولیدکنندگان زمینه تحقق شعار سال را در بخش کشاورزی فراهم می کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد شعبه ای از کارخانجات تولید سم و کود نقش مهمی در تسهیل گیری بخش کشاورزی داشته و در نتیجه این مهم نقش بسزایی در تولید دارد.

اعظمی به بازدید از کارخانه تولید کودهای آلی و آفت کش های غیرشیمیایی شرکت کمیا سبزآور اشاره کرد و مهترین مزیت این کارخانه را تولید کودهای آلی و آفت کش با منشا طبیعی و گیاهی و سازگار با محیط زیست برشمرد.

وی استفاده از مواد اولیه داخلی و گیاهان دارویی بدون نیاز به واردات ماده موثره سموم از خارج کشور را از دیگر مزیت های تولیدات شرکت کمیا سبزآور برشمرد و گفت: این شرکت با جلوگیری از خروج ارز از کشور و اشتغالزایی جوانان، اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، حفظ محیط زیست و سلامت جامعه و سایر موجودات و جانوران مفید خاک و گیاهان در تولید و استفاده از افت کش ها با منشا گیاهی را نیاز ضروری بخش کشاورزی دانست و بر ترویج این زیرساخت در بخش کشاورزی کشور تاکید کرد.

وی بر اهمیت تولید محصولات کشاورزی ارگانیک و سالم در مسیر تامین امنیت غذایی تاکید کرد و افزود: تولید محصولات سالم نقش مهمی در صادرات محصولات گواهی شده با استاندارد های بین المللی به خارج از کشور و بازارهای کشورهای همسایه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha