دمشق: حملات مکرر رژیم صهیونیستی تهدیدی برای ثبات منطقه و صلح جهانی است

تهران – ایرنا- سوریه پنجشنبه شب در نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل و رییس شورای امنیت گفت: حملات مکرر رژیم صهیونیستی علیه خاک، حاکمیت و استقلال این کشور، تهدیدی برای ثبات منطقه و صلح و امنیت بین المللی است.

به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، «بسام صباغ» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در این نامه افزود: رژیم اشغالگر صهیونیستی همچنان از چتر حمایتی ارائه شده توسط دولت‌هایی شناخته شده و عضو دائم شورای امنیت استفاده می‌کند که آن را به ادامه تجاوزات، اشغالگری و نقض مکرر قوانین بین المللی تشویق می‌کنند.

وی افزود: «رژیم اسرائیل در تجاوزی دیگر بامداد امروز ششم ماه مه حومه قنیطره را با بالگرد هدف گرفت و یک راکت به سمت شهرک جباتا الخشب شلیک کرد که خسارتی نداشت.»

صباغ گفت: رژیم اسرائیل با ارتکاب تجاوز جدید علیه خاک سوریه روز چهارشنبه پنجم ماه مه نیز با موشک به منطقه ساحلی جنوب غرب شهر لاذقیه و منطقه مصیاف در غرب استان حماه حمله کرد که در نتیجه آن یک غیرنظامی کشته و ۶ تن دیگر از جمله یک مادر و کودک زخمی شدند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل تأکید کرد: این حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، ناقض اصول حقوق بین الملل و اصول و اهداف منشور ملل متحد و قطعنامه‌های مربوط به آن به ویژه قطعنامه شماره ۳۵۰ است.

وی افزود: البته، مقامات اشغالگر اسرائیل هنوز از چتر حمایت مطلق دولت‌های کشورهای شناخته شده و عضو دائم شورای امنیت استفاده‌ می‌کنند و این رژیم را به ادامه تجاوزات، اشغالگری و نقض مکرر قوانین بین المللی ترغیب می‌کند که خود تهدید جدی برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی خواهد بود.

دولت دمشق همچنین بار دیگر نسبت به پیامدهای بی توجهی شورای امنیت به مسؤولیت‌های خود در حفظ صلح و امنیت بین المللی و وظایف خود در برخورد جدی و سریع با حملات مکرر اسرائیل به اراضی سوریه هشدار داد.

وی افزود: سوریه بر حق خود و تکلیف خود بر اساس قوانین بین المللی برای استفاده از همه ابزارهای مناسب در مقابله با تجاوزات اسرائیل برای حفظ وحدت، استقلال و تمامیت ارضی خود تاکید می‌کند.

صباغ در پایان بار دیگر از شورای امنیت خواست به مسؤولیت خود برای یافتن تدابیر جدی و فوری برای مجبور کردن اسرائیل به توقف حملات خود علیه خاک سوریه و پایان دادن دادن به اشغالگری در جولان اقدام کند.

رژیم صهیونیستی بامداد امروز پنجشنبه و چهارشنبه به ترتیب مناطقی از استان قنیطره در جنوب سوریه و  نیز مناطقی در استان های لاذقیه و حماه را هدف حمله موشکی قرار داده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha