تشکل‌های سیاسی فرارسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشتند

تهران- ایرنا- احزاب و جریان‌های سیاسی در بیانیه‌هایی به شکل جداگانه فرا رسیدن روز جهانی قدس را گرامی داشتند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی قدس اعلام کرد: پیش از یک سال از پیدایش ویروس کرونا می گذرد و مردم جهان و همه دولت ها عواقب وجود و گسترش این ویروس منحوس را کاملا درک نموده‌اند. کشته شدن مردم بسیاری در اقصی نقاط جهان و تعطیل شدن رفت و آمدها و کسب و کارها صدمات اجتماعی و اقتصادی ناشی از گسترش این ویروس در جهان است.

این بیانیه ادامه داد: همه ملت‌ها و دولت‌ها به دنبال یافتن راه‌حل درمان و پیشگیری از کرونا هستند. اما تاریخ باید به یک سؤال مهم در طی سال‌های زیادی از آغاز شیوع ویروس منحوس صهیونیست در جهان پاسخگو باشد که چرا اقدامی برای جلوگیری از نفوذ و گسترش این ویروس در جهان انجام نشد!؟ ویروسی که کشتن کودکان، زنان باردار، جوانان و پیران یکی از عواقب گسترش آن است. ویروسی که با غصب خانه و زمین ساکنان یک کشور آنها را آواره نمود و کسب و کار و پیشه آنان را به تعطیلی کشاند.

جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: ویروسی که رفت و آمدها را با وضع قوانین منع آمد و شد برای فلسطینیان ممنوع ساخت و حتی برای برگزاری مراسم مذهبی نیز مسلمانان را از حق مسلم خود محروم می‌کند. ویروسی که با بمب و موشک حتی به کادر درمان نیز رحم‌ نمی‌کند و خانه و کاشانه مردم مسلمان نیز از او در امان نیست. ویروسی که منطقه‌ای را در جهان آلوده کرده و متأسفانه سردمداران کشورهای مختلف هیچ چاره‌ای برای مقابله با نفوذ آن نمی‌اندیشند.

این بیانیه افزود: امام راحل عظیم‌الشأن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامید تا ملل جهان هم‌پای ملت‌های مسلمان به دفاع از مظلوم علیه صهیونیست ظالم و غاصب به پاخیزند. امروز مقاومت در منطقه به رهبری جمهوری اسلامی ایران خاری در چشم صهیونیست‌ها ‌و اذناب و حامیانشان است. امیدواریم به روزی که فرا رسد و جهان از شر ویروس منحوس و خطرناک صهیونیست خلاصی یابد و قدس شریف با رهایی از چنگال اشفاگران به آغوش مسلمانان بازگردد و نماز جمعه‌ای پرصلابت و شورانگیز با محو صهیونیسم غاصب در مسجدالاقصی اقامه شود.

همچنین جبهه‌ همبستگی ملی نیروهای انقلاب(همنا) به مناسبت روز جهانی قدس در بیانیه ای اعلام کرد: روز قدس بیانگر آرمان آزادی فلسطین و روحیه‌ی تظلم خواهی مسلمانان در برابر رژیم غاصب صهیونیستی است. نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به این نام توسط معمار کبیر انقلاب، نشان از ژرف نگری و تفکر ایشان در مقابله با استکبار جهانی بوده و ریشه در شریعت اسلامی دارد. مراسم روز قدس نه تنها در ایران بلکه در حدود یکصد کشور دنیا برگزار می‌شود. درحالی که در برخی از کشورها مسوولانی قرار دارند که از جمله مدعیان دروغین حقوق بشر محسوب می شوند و حاضر به برگزاری این مراسم در کشور خود نیستند و این برنامه گاهاً به صورت غیر رسمی و زیرزمینی برگزار می شود.

این بیانیه اضافه کرد: در سالهای اخیر رژیم اشغالگر قدس با کمک به نیروهای داعش به صورت مستقیم و با برانگیختن اختلافات مذهبی و قومی در جهت چند پارگی و عدم اتحاد کشورهای مسلمان کوشیده است و همواره سعی کرده با تحریک تعدادی از مقامات کشورهای عرب خلیج فارس آنها را بر علیه جبهه مقاومت اسلامی بشوراند. خوشبختانه رهبر فرزانه انقلاب مدت هاست که با هوشیاری دست تفرقه افکنی این رژیم آپارتاید را برای مردم منطقه باز کرده است.  هنوز چندی نیست که دستان پلید این رژیم به خون پاک دانشمند ایرانی شهید فخری زاده آغشته شده و آنها در تلاش اند که با ترورها و خرابکاری‌های متعدد جلوی پیشرفت و عظمت ایران اسلامی عزیز را بگیرند اما نمی دانند که مردم ایران هرگز تسلیم چنین رفتارهای مذبوحانه ای نخواهند شد.

جبهه همبستگی ملی نیروهای انقلاب اسلامی(همنا) ضمن محکوم کردن رژیم اشغالگر قدس این نکات را یادآور می‌شود که سرزمین فلسطین متعلق به ساکنان اصلی آن است نه یک فرقه‌ تروریست بین‌المللی به نام صهیونیسم. حق تعیین مالکیت سرزمین فلسطین باید برعهده‌ ساکنان اصلی آن باشد و نه سازمان‌های بین‌المللی که خود صهیونیست‌ها پدرخوانده آنها هستند. حق بازگشت فلسطینی های رانده شده از سراسر دنیا به موطن خود و انتخابات شفاف برای تعیین دولت. تخریب تعمدی اماکن تاریخی از جمله گورستان های مسلمانان در درگیری ها گواه پاک سازی قومی- هویتی مردم فلسطین توسط رژیم اشغالگر قدس است و جا دارد که سازمان جهانی یونسکو به آن ورود پیدا کند. تعقیب قضایی مقامات رژیم جعلی توسط محاکم بین المللی برای جنایت علیه بشریت و قتل عام مردم مظلوم فلسطین.

جبهه‌ همبستگی ملی نیروهای انقلاب(همنا) از مردم ایران اسلامی می‌خواهد با توجه به شرایط بیماری همه گیر کرونا و عدم حضور در خیابان‌ها، یاد شهدای هسته ای و محور مقاومت اسلامی اللخصوص سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید محسن فخری زاده و جاوید الاثر احمد متوسلیان را گرامی داشته و از طریق فضای مجازی ندای مظلومیت مردم فلسطین را به گوش مردم جهان برسانند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی نیز به مناسبت روز جهانی قدس در بیانیه ای اعلام کرد: جهان سال‌هاست که با آلودگی عظیم منتشر شده از یک مرکز شرارت، یک منبع دائمی تولید و انتشار توطئه، نیرنگ، خباثت و درنده خوییِ یک رژیم اشغالگر و سلطه جو دست و پنجه نرم می‌کند. ویروسی خانمان سوز که نه از کودک کشی ابایی دارد و نه از ترور، قتل عام و تجاوزگری. رژیمی جنایتکار که همچون ویروسی مسری به جان جهان افتاده و با غصب و غارت و آواره کردن ملتی مظلوم، کار خود را شروع کرد، همچنان در تکاپوی استیلا بر میراث معنوی و تمدنی مسلمانان است.

این بیانیه اضافه کرد: امروز بزرگ‌ترین دلیل برای رد ادعای موهومی تحت عنوان «حقوق بشر» از طرفِ تمدنِ کاریکاتوری غرب، سکوت و یا حتی همراهی دولت‌های اروپایی و آمریکایی با نسل‌کشیِ تمام‌عیار و غصب و غارت جان و مال و ناموس مردمان مظلوم فلسطین توسط رژیم اشغالگر صهیونیستی است. رژیمی وحشی و بی‌اخلاق که برای دستیابی به آمال و آرزوهای ضدِ بشری‌اش، اِبایی از قربانی کردنِ صدها هزار مرد، زن و کودکِ بی‌پناه ندارد و در نهایت قساوت، فرش‌های تشریفاتِ محافلِ خود را به خون پاک ملت فلسطین آغشته می‌کند.

در این بیانیه آمده است: تاسف‌بارتر از همه‌ این‌ها، این حقیقت دردناک است که در میانه‌ی این وانفسای جنایاتِ هولناک، اغلب دولت‌های عربی نیز در برابرِ این زیاده‌خواهی‌های مستکبران خم به ابرو نیاورده و یا حتی بصورت پیدا و پنهان، آب به آسیاب صهیونیست‌های تروریست می‌ریزند و بلکه این رژیم را به رسمیت شناخته و روابط سیاسی و تجاری با آن برقرار می‌کنند! لذا در ماجرای فلسطین شاهد یک مثلثِ توطئه‌گرِ غربی-عِبری-عربی هستیم که تعهدی در برابر حقوق طبیعی مردمان بی‌پناه فلسطین ندارند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما فرزندان خمینی کبیر و یاوران امام خامنه‌ای عزیز بار دیگر با آرمان آزادسازی قدس شریف از چنگال اهریمنی دژخیمان صهیونیست تجدید بیعت کرده، گفت» تمام توان و تلاش‌مان را به کار خواهیم بست تا ولو یک روز زودتر این رژیم خبیث صهیونیستی را از صحنه روزگار محو کنیم و به حیات شوم آن خاتمه دهیم تا بار دیگر آوای زندگی و آزادی را از قبله اول مسلمین بشنویم.

این بیانیه خاطرنشان کرد: حال که ویروس منحوس کرونا ما را از اجرای راهپیمایی عظیم روز قدس، آن میراث گرانقدر امام راحل(ره) بازداشته است و مانع از راهپیمایی خیابانی در حمایت از مستضعفین جهان و بخصوص ملت عزیز فلسطین شده است، ملت شریف و انقلابی ایران و سایر ملت‌های آزاده‌ی جهان را همچون سال‌های گذشته دعوت به استفاده از بستر فضای مجازی جهت به تصویر کشیدن جنایات هولناک این رژیم کودک کش و ابراز انزجار از این غده‌ی سرطانی می‌نماییم. باشد که در آینده‌ای نه چندان دور نماز عید فطر را در قدس شریف به امامت ولی امر مسلمین جهان اقامه کنیم.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha