روز قدس اهداف سازشکارانه با رژیم صهیونیستی را خنثی کرد

کاشان - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان گفت: نامگذاری روز قدس از سوی امام خمینی (ره) تفکر و هدف‌های سازشکارانه برخی جریان‌های عربی منطقه با رژیم صهیونیستی را خنثی کرد و این مهم همچنان مهمترین بحث این روز محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ کریم اکبری روز پنجشنبه در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگاران با بیان اینکه آخرین جمعه رمضان با ابتکار، خلاقیت و دستور امام راحل(ره) در ۱۶ مرداد سال ۵۸ در کشور با عنوان روز قدس نامگذاری شد، افزود: این موضوع مبارزه با صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی جزو راهبردهای اساسی انقلاب اسلامی قبل از انقلاب و در ۱۵ خرداد سال ۴۲ شروع شد که در مرحله نخست به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ انجامید و پایه‌گذار نهضت جهانی برای رسیدن به بحث تمدن اسلامی و نابودی کل جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل بود.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با این نامگذاری تمامی این اتفاق‌ها و همه مسلمانان جهان را با رویکرد مذهبی و دینی روی موضوع فلسطین، قدس، بیت‌المقدس و مسجد الاقصا متمرکز کرد، اضافه کرد: رهبر مستضعفان جهان با این اقدام قدس را به عنوان قبله، حرم و میعادگاه نخست مسلمانان بیش از پیش به جهان معرفی و در راستای حفظ و حراست از این کیان دینی و اسلامی تلاش کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان ادامه داد: رویکرد  بعدی نامگذاری روز قدس، روز مقابله مستضعفان با مستکبران است تا با این حرکت بحث مبارزه با استکبار در نهضت و موضوع انتظار تعریف شود.

وی با اشاره به آیه پنجم سوره قصص «وَ نُریدُ اَن نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفوا فِی الاَرضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» تصریح کرد: بر پایه این آیه شریفه قرآن مقابله مستضعفان و حاکمیت آنان را در عصر ظهور نوید می‌دهد.

به گفته وی، شکل‌گیری روز جهانی قدس در جبهه مقاومت از ابتدا تاکنون در سال‌های پس از انقلاب اسلامی از شمال هندوستان در کشمیر، افغانستان و پاکستان با لشکرهای فاطمیون و زینبیون، در کشورمان در عرصه های مختلف، در کشورهای عراق، سوریه، حزب الله لبنان، در گروههای مختلف مردمی و مقاومت فلسطین، عربستان، انصارالله یمن تا دل آفریقا در کشور نیجریه بویژه با حضور شیخ زکزاکی از شاگردان مکتب حضرت امام این جبهه و نهضت مقاومت در سطح جهانی با پویایی و فعالیت گسترش یافته است.

سرهنگ اکبری با اظهار امیدواری به توسعه روزافزون فرهنگ مقابله مستضعفان با مستکبران در دنیا، ادامه داد: امروز شهیدان جبهه مقاومت به‌عنوان شهدای زمینه‌ساز ظهور شناخته می‌شوند که نماد بزرگ و اصلی این شهدا و سیدالشهدای این جبهه سردار حاج قاسم سلیمانی است.

وی با تاکید بر اینکه سردار شهید سلیمانی در عرصه‌های مختلفی در راستای نابودی این غده سرطانی، رژیم نامشروع و غاصبانه صهیونیستی در منطقه فعال با تشکیل جبهه مقاومت فعال بود خاطر نشان کرد: با وجود این جبهه و پایداری و ایستادگی مردان مقاومت سالهای اخیر شاهد شکست‌هایی برای جبهه استکبار و رژیم صهیونیستی و پیروزی‌های بزرگ اسلام از جمله شکست اسراییل در جنگ سال ۱۹۸۲ و عقب‌نشینی آنان در سال ۲۰۰۰ در لبنان، شکست اسراییل در  جنگ ۳۳ روزه لبنان و جنگ ۲۲ روزه غزه غزه همگی حکایت از رو به افول بودن، شکست، زوال دایمی و مستمر رژیم صهیونیستی و ادامه با قوت و قدرت این حرکت‌ها دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان یادآور شد: برنامه‌های روز جهانی قدس فردا با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن در جهان، کشور و شهرستان کاشان به صورت غیرحضوری و مجازی در قالب برپایی ایستگاه‌های سیار فرهنگی مقاومت، تولیدات رسانه‌ای، فضاسازی و تبلیغات شهری اجرا می‌شود.

سرهنگ اکبری افزود: استفاده و بهره‌برداری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ساعت ۱۴ و ۳۰ روز جمعه مهم‌ترین برنامه فراگیر روز قدس در سطح ملی و بین‌المللی است.

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان قمری است که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ شمسی آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha