قدس به زودی آزاد خواهد شد

قم-ایرنا- رییس مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه لبنان  با اشاره به این که رژیم اشغالگر به پایان عمر خود رسیده و امروز مشکلات داخلی آن را متزلزل کرده است، گفت: قدس به زودی آزاد خواهد شد و این روز را همگان خواهند دید.

طلال عتریسی عصر پنجشنبه در ادامه دومین کنگره بین المللی قدس شریف در قم، افزود: پافشاری امام خمینی(ره) بر بزرگداشت این روز و اشراف سیاسی ایشان بر اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، نشانه عمق شناخت ایشان از مسائل اسلام است.

وی با بیان این که قدس با ماه مبارک رمضان بسیار ارتباط دارد و از جایگاهی برخوردار است که کسی نمی تواند آن را کتمان کند، افزود: همه ملت های مسلمان این روز را بزرگ می دانند.

تحلیل گر سیاسی و رییس مرکز مطالعات سیاسی دانشگاه لبنان ادامه داد: صهیونیست ها همیشه تلاش داشته اند تا قدس را به عنوان پایتخت خود اعلام کنند، اما بزرگداشت روز قدس هر سال در ماه مبارک رمضان مانع تحقق این پدیده شوم شده است و مقاومت و فرهنگ مقاومت هرگز نخواهد گذاشت که صهیونیست ها قدس را پایتخت خود اعلام کنند.

وی با بیان این که قدس شریف به قدری ریشه در اعتقادات مسلمانان دارد که هیچ کس نمی تواند مانع عظمت و عزت آن شود، بیان داشت: دشمنان با برخی توطئه ها و جریان ها تلاش می‌کنند که اقداماتی را علیه قدس شریف انجام دهند، اما موفقیت چندانی به دست نیاورده اند.

طلال عتریسی گفت: فشارهای اقتصادی و سیاسی در جوامع اسلامی هرگز مانع حمایت مسلمانان از قدس شریف نشده است و نخواهد شد و با وجود این که همچنان این فشارها ادامه دارد، اما دشمنان باید بدانند که این نقشه آن ها هم نابود خواهد شد.

وی با اشاره به این که رژیم اشغالگر به پایان عمر خود رسیده و امروز مشکلات داخلی آن را متزلزل کرده است، خاطرنشان کرد: قدس به زودی آزاد خواهد شد و نابودی رژیم اشغالگر نزدیک شده و این روز را همگان خواهند دید.

دومین کنگره بین المللی قدس شریف از روزسه شنبه با سخنرانی ۳۰  شخصیت علمی و فرهنگی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس آغاز شده و تا عصرامروز پنجشنبه ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha