نامگذاری روز قدس تدبیر امام راحل برای اتحاد مسلمانان است

بیرجند - ایرنا - رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) تدبیر بزرگی برای اتحاد و انسجام بیشتر مسلمانان حول اولین قبله است که با وحدت مسلمانان و آزادی قدس شریف رقم خواهد خورد.

حجت الاسلام احمد ملایی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز قدس نماد مبارزه با ظلم و  استکبار و دفاع از مظلومان جهان است.

وی با اشاره به دلایل دفاع از ملت مظلوم فلسطین از بُعد انسانی، اسلامی و ملی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره بر زنده نگهداشتن این روز تاکید می‌کنند که نشانگر اهمیت روز قدس است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: دفاع از ملت مظلوم فسلطین یک وظیفه انسانی است چراکه گروهی آمدند علاوه بر اینکه سرزمین فلسطین را به اشغال درآورند زنان و کودکان بی‌گناه را به خاک و خون کشیدند لذا هر آزاده‌ای در هر کجای جهان باید از مظلوم دفاع و اعمال صهیونیست‌ها را محکوم کند.

وی افزود: از بُعد اسلامی نیز مهم است چون گروهی قبله اول مسلمین را به اشغال درآوردند و ملت مسلمان فلسطین را از محلی که سرزمین‌شان بود، آواره کردند لذا سخن صهیونیست‌ها از نیل تا فرات است یعنی خیلی از سرزمین‌های اسلامی را می‌خواهند تحت حاکمیت خود درآورند از طرفی هر توطئه و خرابکاری که برای مسلمین در جهان به‌ وجود می‌آید یک پایه آن رژیم صهیونیستی است و نمونه آن داعش است که توسط این رژیم به وجود آمد.

حجت الاسلام ملایی با اشاره به اینکه در هر جایی خونی از مسلمانی ریخته شود یک طرف آن اسراییل است گفت: اهمیت روز قدس از نگاه ملی هم این است که رژیم صهیونیستی دائما درصدد است به محور مقاومت از جمله ایران ضربه بزند و نمونه آن اتفاقاتی است که در سال‌های اخیر افتاده از جمله ترور دانشمندان هسته‌ای ما که سرمایه‌های کشور هستند یا اقدام خربکارانه در سایت نطنز که همه اینها یک پایه آن رژیم صهیونیستی است.

وی تاکید کرد: بنابراین واجب شرعی است که هر مسلمانی در برابر مساله قدس موضع بگیرد و رژیم صهیونیستی را محکوم کند از بُعد ملی، کسی که ایران را دوست دارد باید جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: امسالی در شرایطی روز جهانی قدس فرا رسیده که سران سرسپرده چند کشور عربی و اسلامی با علنی کردن رابطه با رژیم اشغالگر قدس، وقاحت را به اوج رسانده‌اند لذا همبستگی و انسجام ملت ایران و مسلمانان و آزادیخواهان جهان در حمایت از آرمان انتفاضه و قدس شریف از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی گفت: در حالی که بیش از چهار دهه، مردم مسلمان و انقلابی ایران اسلامی همپای دیگر مسلمانان و آزادگان جهان، روز قدس را با برپایی راهپیمایی‌های پرشور و حماسی پاس داشته‌اند امسال نیز همچون سال ۱۳۹۹ به دلیل رشد صعودی ویروس منحوس کرونا علی‌رغم برنامه‌ریزی و تدابیر اتخاذ شده قبلی برای برپایی تظاهرات خودرویی و موتوری، با هدف پیشگیری از عادی‌انگاری مقرر شد در سال جاری نیز هیچ گونه راهپیمایی از جمله خودرویی برگزار نشود.

حجت الاسلام ملایی اظهار داشت: همچنین برای نقش‌آفرینی و ادای دین در این مناسبت بسیار مهم، از ایده‌ها و طرح‌های جایگزین با استفاده حداکثری از بستر فضای مجازی، تبلیغات محیطی و شهری استفاده شده است.

وی بهره‌مندی از بیانات رهبر معظم انقلاب که همزمان با روز قدس به صورت زنده از صدا و سیما پخش می‌شود را از برنامه‌های مهم روز قدس ذکر کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: مراسم محوری بزرگداشت روز قدس روز پنجشنبه در حسینیه جماران بیرجند با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار و جمعی از مسوولان استانی برگزار شد و اهتزار پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم رژیم جعلی و غاصب صهیونیست در میادینی که به این نام نامگذار شده از دیگر برنامه‌های روز قدس است.

وی برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری، وبینارها، فضاسازی مساجد و میادین، برگزاری سرودهای محله‌ای و پخش سرودهای مقاومت از طریق مساجد و سامانه‌های صوتی تحت عنوان "ماذنه‌های مقاومت" و ویژه برنامه‌های رسانه‌ای از طریق صدا و سیما و فضای مجازی را از سایر برنامه‌های بزرگداشت روز جهانی قدس در خراسان جنوبی ذکر کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha