معلمان نمونه شهرستان بویراحمد انتخاب شدند 

یاسوج- ایرنا- رییس اداره آموزش و پرورش بویراحمد گفت: بمناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم ۶۴ معلم نمونه مرد و زن مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم این شهرستان امروز پنجشنبه انتخاب و معرفی شدند. 

کورش دلشاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بین ۱۲۰ مدیر، معلم و راهبر آموزشی شهرستان بویراحمد که متقاضی طرح انتخاب معلم نمونه بودند، ۶۴ نفر با کسب امتیاز لازم به عنوان نمونه انتخاب و معرفی شدند. 

وی افزود: این ۶۴ معلم نمونه شهرستان بویراحمد شامل ۵۴ نمونه شهرستانی و منطقه ای، ۶ نمونه استانی و چهار نمونه بخش جلوه‌ های ویژه معلمی هستند. 

رییس اداره آموزش و پرورش بویراحمد بیان کرد: ۶۴ معلم نمونه این شهرستان در هفته بزرگداشت مقام معلم امسال در آیینی با حضور عده ای محدود و همراه با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده تجلیل می شوند. 

دلشاد عنوان کرد: برخی از مهمترین شاخص های انتخاب معلم نمونه در شهرستان بویراحمد شامل داشتن فعالیت ‌های علمی، آموزشی و پژوهشی، تولید محتوای آموزشی در فضای مجازی، کمک به توانمندسازی علمی دانش آموزان و داشتن خلاقیت و ابتکار به ویژه در دوران کرونا بوده است. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه هر سال به مناسبت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به عنوان هفته معلم نامگذاری شده است. 

    

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha