سران مرتجع منطقه می‌خواهند نام فلسطین در تاریخ اسلام فراموش شود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس اعلام کرد: در روزگاری هستیم که تمامی ابرقدرت‌های جهان و برخی از سران مرتجع منطقه تلاش دارند که نام فلسطین را در تاریخ اسلام به فراموشی بسپارند.

به گزارش ایرنا، سید علیرضا ادیانی روز پنجشنبه با صدور پیامی اظهار داشت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس یادآور تصمیم هوشمندانه بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) در ترسیم خطوط فکری و  مبانی اعتقادی و فرهنگی جمهوری اسلامی در مواجهه  با مسئله فلسطین و رویارویی عقیدتی با دشمنان این ملت رنج دیده است.

وی در ادامه این پیام تصریح کرد: در روزگاری هستیم که تمامی ابرقدرتهای جهان و برخی از سران مرتجع منطقه تلاش دارند که نام فلسطین را در تاریخ اسلام به فراموشی بسپارند و با انواع و اقسام توطئه سعی در انحراف افکار عمومی جهان در خصوص مسئله فلسطین دارند. این تدبیر جهانی حضرت امام، تبدیل به نمادی برای مبارزه  با ظلم توسط تمام آزادی خواهان جهان و موجب وحدت بیشتر مسلمانان جهان با آرمان مشترک آزادی قدس شریف شده است.  

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در ادامه این پیام آورده است: گرامیداشت روز جهانی قدس در هر سال موجب دلگرمی مردم مظلوم فلسطین و تمام مظلومان جهان گردید. خشم و عصبانیت  اشغالگران صهیونیست و حامیان آنها را رقم می زند و اما به فضل الهی و به تعبیر رهبر حکیم انقلاب این حرکت عظیم در دنیای اسلام و روز به روز مستحکم تر شده و ان شاء الله همانطور که معظم له در تاریخ هجدهم شهریور ۱۳۹۴ فرمودند رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و فلسطین قطعا روزی را خواهد دید که رژیم صهیونیستی دیگر وجود ندارد و هر تلاشی مذبوحانه برای خاموش کردن و سرکوب ایجادخیزش ره به جایی نخواهد داشت.

ادیانی در این پیام می افزاید: رژیم غاصب صهیونیست و حامی اصلی آن یعنی دولت مستکبر آمریکا  جبهه مقاومت را عامل اصلی ناکامی های خود می دیدند که ناجوانمردانه نماد مقاومت در جهان اسلام سردار پر افتخار سپهبد سلیمانی را به شهادت رساندند و ان شاء الله به برکت خون مرد میدان حاج قاسم عزیز و به مدد الهی این خدعه نیز با شکست مواجه خواهد شد.

وی در این پیام آورده است: سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ضمن گرامیداشت این روز عزیز و درود به روح پر فتوح امام راحل و شهدای میدان عمل و جبهه مقاومت از جمله شهیدان سلیمانی، حجازی، همدانی و سایر شهدا تجدید بیعت با رهبر حکیم انقلاب، ضمن اعلام انزجار از طرح های شیطانی و گمراه کننده استکبار و از خدای متعال آزادی عاجل مردم مظلوم فلسطین را از رژیم غاصب صهیونیست خواستار است و  مبارز ه با رژیم اشغالگر قدس را آرمان انقلاب دانسته و تنها راه حل مساله فلسطین را همه پرسی و بازگشت فلسطینیان به سرزمین خودشان می داند.

به گزارش ایرنا، امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ با هدف پشتیبانی مردمی از فلسطین، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و خواستار تشکیل جبهه متحد اسلامی و انسانی برای تحقق حقوق مظلومان و مبارزه با ظالم و سیاست‌های آن‌ها تا فروپاشی استعمار و استبداد و ایجاد امنیت و آرامش در جهان شدند.

روز قدس نماد مظلومیت و استمرار مقاومت ملت مظلوم فلسطین است که از طرف جهان استکبار و رژیم صهیونیستی مورد ظلم و ستم قرار گرفتند. در ۴۰ سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران و مردم بسیاری از کشورهای اسلامی با به رسمیت شناختن این روز سعی دارند تا از فراموش شدن آرمان این سرزمین مقدس جلوگیری کنند.

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، اقدامی هوشمندانه از طرف امام خمینی (ره) بود تا در این راستا ملت‌های مسلمان نگذارند. اشغال قدس، سرزمین‌های فلسطینی و همچنین تشکیل دولت غیرقانونی و نژادپرست اسراییل رسمیت یابد و قبله‌گاه نخست مسلمانان جهان به دست فراموشی سپرده شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha