روی خط شهر؛ ۳ ایستگاه مترو در منطقه ۱۳ تهران احداث می‌شود

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۳ تهران در حاشیه بازدید مشاور خط ۹ مترو از این منطقه، از ساخت و توسعه سه ایستگاه از خط ۹ مترو در منطقه ۱۳ پایتخت خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز پنجشنبه شهرداری منطقه۱۳، در بازدید مشاور خط ۹ مترو تهران که با همراهی شهردار منطقه۱۳ و جمعی از معاونین و مدیران صورت گرفت، موضوع تملک املاک برای احداث ۳ ایستگاه مترو شامل ورودی ها، خروجی ها و هواکش های میان طولی در این منطقه پایتخت بررسی و هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شد.

مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ در این بازدید با بیان اینکه تمرکز اصلی توسعه حمل و نقل عمومی بر ساخت و راه اندازی ایستگاه های مترو است، گفت: سه ایستگاه به طول ۳.۵ کیلومتر از خط ۹ مترو تهران در منطقه۱۳ ساخته می شود که این ایستگاه ها حد فاصل خیابان پیروزی  تا تقاطع خیابان دماوند-آیت ادامه دارد و با راه‌اندازی این ایستگاه ها بخش عمده ای از منطقه تحت پوشش مترو قرار می گیرد.

خط ۹ مترو تهران به طول ۴۴ کیلومتر از دولت آباد آغاز و تا بوستان چیتگر ادامه دارد.

 معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران هم در حاشیه بازدید از این منطقه، عملکرد مدیریت شهری منطقه را در نگهداشت شهر مثبت ارزیابی کرد و گفت: منطقه ۱۹ از شرایط خوبی در پروژه های عمرانی و توسعه محله ای برخوردار، و فضاهای عمومی و خدماتی و نیز سرانه های ورزشی آن گویای روند رو به رشد و توسعه منطقه نسبت به گذشته است.  

"مصطفی سلیمی" همچنین در جلسه ویدئو کنفرانسی که با حضور مدیر کل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق، جمعی از مدیران شهرداری تهران، شهردار و مدیران شهرداری منطقه برگزار شد، ارزیابی عملکرد یکساله این منطقه را مطلوب اعلام و از رضایتمندی شهروندان در آیتم های نظرسنجی، رشد شهرسازی در کاهش زمان صدور پروانه، آموزش هاش شهروندی، ۵۰ روز زمان کاهش رسیدگی در ۱۸۸۸، احداث مسیر دوچرخه و پیشرفت بالای پروژه های توسعه محله ای قدردانی کرد.  

معاون شهردار تهران در ادامه جمع آوری بازارچه احسانی را کاری ارزشمند در این منطقه عنوان کرد و خواستار اجرای مشابه این اقدام در خلازیل و دولتخواه شد.  

وی اقدامات عمرانی در محدوده خیابان سهیل از جمله احداث مسیر را اقدامی شایسته دانست و بر کنترل و جلوگیری از توسعه تصرف غیر قانونی و گسترش فعالیت ضایعات فروشان در این محدوده تأکید کرد.   

در ادامه این جلسه شهردار منطقه ۱۹ ضمن معرفی منطقه و پتانسیل های ویژه آن، با اشاره به اقدامات توسعه محور این منطقه برای رضایت شهروندان و تحقق شعار تهران شهری برای همه گفت: طی چند سال خدمت در این منطقه پروژه های مختلفی در راستای آبادانی و تحقق چشم انداز توسعه ای این منطقه صورت گرفته که امید است با هدایت این ستاد شاهد تداوم این پروژه ها با جدیت و دقت هرچه تمام تر باشیم.  

علی توکلی یکی از مهمترین موضوعات پیگیری شده در این منطقه را بازپس گیری املاکی دانست که در گذشته به شکل غیر قانونی در اختیار اشخاص قرار گرفته است.

وی همچنین نگاهی به مهمترین پروژه های اجرایی این منطقه که رضایت شهروندان و شورایاران را در پی داشته است انداخت و گفت: تخریب پاساژ توحید، احداث معابر و بوستان شهرک وصال، جمع آوری نزدیک به ۱۰۰۰ دستفروش بازار عبدل آباد، جمع آوری شیطان بازار خلازیر، ساماندهی گل فروشان و میوه فروشان حاشیه بزرگراه شهید هاشمی، ایجاد گذر قالیشویی (مهرآرا)، احداث و افتتاح  ۵ قطعه زمین تنیس در بوستان ولایت و زمین های چمن مصنوعی و آسفالت خیابان سهیل مرکزی از دیگر پروژه های توسعه ای این منطقه محسوب می شود.

توکلی ادامه داد: در راستای دستیابی به چشم انداز توسعه ای این منطقه اقدامات دیگری همچون بهره برداری از نیروگاه خورشیدی منطقه، راه اندازی اولین هایپرپسماند شهر تهران، احداث پاتوق رها،   احداث پل مکانیزه شهید تندگویان، احداث دو مقبره شهدای گمنام بوستان های شقایق و ۲۲ بهمن، احداث معابر شهرک سبلان، تعریض خیابان گلستان و اجرای طرح کوچه دوستی صورت گرفته است.  

شهردار منطقه ۱۹ همچنین با اشاره به احداث ۱۵ کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در سال گذشته و مناسب سازی بیش از ۱۴ هزار متر از معابر منطقه افزود: به منظور توزیع عادلانه امکانات منطقه و استفاده همگان از امکانات فرهنگی منطقه نیز، دو سرای محله بهمنیار و خانی آباد نو نیز مناسب سازی و تحویل شهروندان شد.  

براساس این گزارش در این جلسه ضمن ارائه گزارش سالیانه ارزیابی عملکرد منطقه، گزارشی از وضعیت درآمد، پیشرفت پروژه های عمرانی، وضعیت فرهنگی و اجتماعی، ارزیابی نواحی و وضعیت رضایتمندی شهروندان در قالب گزارش ۱۳۷ و ۱۸۸۸ ارائه شد.

تامین زیرساختهای محله خاور شهر با بهره برداری از چند پروژه توسعه محله ای

شهردار منطقه ۱۵ اعلام کرد: سرانه های فرهنگی، اجتماعی و ترافیکی محله خاورشهر این منطقه با بهره برداری چند پروژه توسعه محله ای ارتقا پیدا می کند.

"وحیدرضا انارکی محمدی" با اعلام این خبر گفت: در راستای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و رفاه حال آنان چند پروژه کوپک مقیاس پس از جلسات متعدد و بازدید های میدانی برای ناحیه ۸ مطرح و در نهایت به تصویب مرکز رسید.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳ پروژه در این ناحیه در قالب پروژه توسعه محله ای در این ناحیه اجرا شد افزود: طراحی و اجرای باغ راه فدک در خیابان جور ابراهیمیان به مساحت ۲ هزار متر مربع و عملیات بازسازی و تعویض چمن مصنوعی زمین فوتبال خاور شهر از جمله این پروژه ها است که به اتمام و بهره برداری رسیده است.

محمدی اضافه کرد: عملیات طراحی و احداث المان ورودی شهرک خاور شهر به ارتفاع ۱۳ متر  نیز به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است.

شهردار منطقه ۱۵ در ادامه به اجرای چند پروژه دیگر در این محله اشاره کرد و افزود: اجرای عملیات اصلاح هندسی و احداث میدان در تقاطع خیابان الوند و جاده قاسم آباد به مساحت ۵۴۰ متر مربع، همسطح سازی و احداث پیاده راه در خیابان دنا به مساحت ۱۵۰ متر مربع، جنگل کاری در فضای شمال مجتمع فروردین در حاشیه جنوبی بزرگراه امام رضا(ع) به مساحت ۱۲ هزار متر مربع، احداث پاتوق محله ایی به مساخت ۵۵۰ متر مربع و اجرای عملیات آسفالت، کانیو و نهرسازی در سطح ناحیه از جمله این پروژه ها است.

محمدی گفت: نگاه ما این است که با تمرکز بر روی پروژه های کوچک مقیاس در محله ها بتوانیم ضمن تامین رضایت شهروندان، از مشارکت حداکثری آنان و نیز شورایاران برای توسعه محلی بهره گرفته و شعار مدیریت شهری مبنی بر " تهران شهری برای همه" را محقق کنیم.

عملیات احداث بوستان حکیم در منطقه ۱۰ آغاز شد

همچنین عملیات اجرایی ساخت و توسعه بوستان حکیم در منطقه ۱۰ شهرداری تهران با حضور مسئولان شهرداری کلید خورد.

با توجه به توافق به عمل آمده با آموزش و پرورش استان تهران و تملک ۴۳۰۰ متر جهت الحاق به بوستان حکیم، عملیات توسعه و الحاق این قطعه زمین که در مجاورت بوستان مذکور قرار دارد آغاز شد.

این پروژه محله محور و از جمله مطالبات ۱۰ ساله شهروندان محله بریانک بوده که با نظر اهالی محل و شورایاران در دستور کار قرار گرفته است.

با تکمیل این پروژه سرانه فضای سبز این محله ارتقا پیدا خواهد کرد و اهالی محل با بهره مندی از آن می توانند اوقات فراغت خود را در آن سپری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha