استاندارخوزستان: نشست‌ها با قشرهای مختلف ادامه خواهد یافت

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان کرده‌ام گفت: تصمیم دارم تا با تشکیل جلسات تبادل نظر با حضور اقشار مختلف جامعه و شیوخ و بزرگان خوزستان پای حرف آنها نشسته و ضمن گوش فرا دادن به صحبت‌های آنان ، مشکلات موجود در زمینه‌های مختلف را بررسی کنیم.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم در نشستی با جمعی از فرهنگیان و معلمان استان بیان کرد:  در ۲ ماه گذشته نشست‌های متعددی با اقشار مختلف استان از جمله شیوخ و بزرگان اقوام، خانه مطبوعات و بسیج رسانه، احزاب اصلاح طلب و اصول گرا، و روحانیان ، برای بررسی و پیدا کردن راهکارهایی در حل مشکلات استان برگزار کرده‌ام.

وی با بیان اینکه قوانینی در راستای تامین و تکمیل ملزومات سیستم آموزشی با ایجاد تغییر کاربری به شرط وارد نشدن خدشه به سیستم آموزشی وجود دارد گفت: طبق قانون در جاهای مختلف می‌توان با در نظر گرفتن پیش شرط آسیب نرسیدن به سیستم آموزشی فرآیند تغییر کاربری صورت گیرد و طبق ماده ۲۷، در هرجایی که اموال مازاد وجود دارد، آن اموال به جهت تامین هزینه‌های بازسازی، تکمیل ساختمان، تجهیزات و همچنین کمک به مدارس نمونه، استثنایی و شبانه به فروش برسد.

وی گفت: فرهنگیان می‌توانند پیشنهادات و نظرات خود را در راستای رفع مشکلات این حوزه همچون مباحث مراکز رفاهی فرهنگیان ، در شورای آموزش و پرورش و شورای توسعه و برنامه ریزی استان بیان کرده تا به آنها رسیدگی شود.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به قضیه فوت مرحوم آهنین جان شاعر خوزستانی بیان کرد: در رابطه با موضوع پیش آمده در خصوص این شاعر خوزستانی پس از اطلاع از مشکلاتی که در زندگی این هنرمند وجود داشت، گروهی متشکل از معاون سیاسی استانداری، رییس حوزه استاندار و یک گروه پزشکی را به منزل وی فرستادیم و پس از اطلاع از نوع بیماری، وی را در بیمارستان امام خمینی(ره) اهواز بستری کردند و پس از مدتی به درخواست خودش مرخص شد، اما با پیگیری انجام شده تصمیم بر این شد تا مجدد وی در بیمارستان بستری شود.

سلیمانی دشتکی افزود: اعتقاد من بر این است که پرونده‌های امنیتی را باید به برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی تبدیل کنیم و این مهم در حال عملیاتی شدن است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha