مقام روس: ابتکار امام (ره) برای روز قدس، پیروزی عدالت را بنیان نهاد

مسکو - ایرنا - عضو شورای روابط بین اقوام که زیر نظر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه فعالیت می‌کند، گفت: اطمینان دارم که با اعلان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس برای همه مسلمانان جهان از سوی امام خمینی (ره)پایه و اساس پیروزی عدالت در سرزمین پر رنج فلسطین و پایان ظلم بنیان نهاده شد.

«اسماعیل شعبانف» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو تصریح کرد: تأکید امام خمینی (ره) بر اهمیت مساله فلسطین و سپس توسط آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، منجر به این واقعیت شد که هر ساله ، جشن روز جهانی قدس در سراس جهان گسترده تر و بزرگتر برگزار شود.

این فعال اجتماعی فرهنگی روس به به آیه ۵۶ سوره مائده از قرآن کریم اشاره کرد و ادامه داد: خدا در آین آیه می فرمایند، «و هر کس که خدا و رسول و اهل ایمان را ولیّ و فرمانروای خود داند (پیروز است) که تنها لشکر خدا فاتح و غالب خواهد بود.»

شعبانوف  با بیان اینکه گاهی اوقات به ما گفته می شود که «این مشکل فلسطینیان است ، مشکلات آنها به ما مربوط نمی شود ، مردم مسلمان مشکلات و مشکلات خاص خود را دارند»، افزود:  اما نکته اینجاست که باید به وضوح درک کرد که همه مشکلات از فلسطین آغاز می شود و تا زمانی که عدالت در آنجا حاکم شود ، در سایر مناطق جهان اسلام عدالت برقرار نخواهد بود.

وی توضیح داد: مخالفان وحدت مسلمانان با بیان این حرف و با به میان آوردن ملیت مردم مسلمان و اولویت های ملی تلاش می کنند ما را از هم جدا می کنند.

شعبانوف گفت که «مسلمانان قبل از هر چیز باید وحدت خود را نشان داده و منافع حق تعالی را از منافع خود بالاتر ببرند. اگر مسلمانان آنچه را که مورد رضایت خداوند متعال است انجام دهند ، در این صورت او از این مردم خشنود خواهد بود و در حل مشکلات آنها کمک خواهد کرد.»

رییس حرکت ملی جمعیت تالشی روسیه اظهار داشت: «موضع فلسطین شخصیت ظلم و نقض حقوق یک ملت را نشان می دهد. نقض حقوق ، که شامل تمام جنبه های جنایت علیه بشریت است: از نقض آزادی های شخصی گرفته تا نسل کشی افراد بی گناه و بی دفاع. بنابراین ، همه مردم آزادیخواه و آزاد اندیش جهان در اولین فرصت ممکن حمایت خود را از این مردم مظلوم اعلام کرده و از هر فرصتی برای کاهش درد و رنج فلسطینیان استفاده می کنند.»

این شخصیت اجتماعی و فرهنگی روسیه یادآورشد که بدون اجازه حق تعالی هیچ اتفاقی نمی افتد و هر رویدادی امتحان اوست. او می تواند با دادن نیرو و فرصت به مسلمانان ، دشمنان جهان اسلام را شکست دهد ، اما باید یک فرد یا گروه برای برخورداری ار رحمت و یاری خداوند باید آزمایش هایی را پشت سر بگذارد و تجلی وحدت در روز قدس یکی از اعمال خداپسندانه است.

شعبانوف اظهار داشت:  موضع  رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مبتنی  بر غیرقابل قبول بودن سازش ، امید مردم فلسطین را برای آزادی مرتباً زنده می کند.

وی به سخنان رهبر عالی ایران اشاره کرد و ادامه داد که ایشان می فرمایند: "ما مسئله فلسطین را موضوعی تاکتیکی و صرفاً سیاسی یا استراتژیک نمی دانیم. ما این مسئله را ایدئولوژیک می دانیم و هر مسلمانی موظف است برای بازگرداندن میهن اسلامی سخت تلاش کند. "

شعبانف گفت: پرچم اسلام برای یاری فلسطین و مظلومین جهان که توسط امام راحل برافراشته شد و به کوشش های جانشین صالح وی همچنان برافراشته است ، امروز در دست مسلمانان در حال گسترش است و مسلمانان با الهام از راه و اندیشه های امام خمینی(ره) ، با هدایت امام مهدی (عج) پیروزی ابدی بر دشمنان اسلام خواهند داشت.

این شخصیت اجتماعی روسیه گفت: تردیدی ندارم انقلاب مقدس اسلامی که پیشگام ظهور حضرت امام مهدی (عج) است ، همه تلاش خود را برای اتحاد مسلمانان پیرامون هدف مقدس انجام می دهد.

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha