شبکه سارقان منزل در بوکان شناسایی و متلاشی شد

مهاباد- ایرنا- فرمانده انتظامی بوکان گفت: شبکه سارقان که با استفاده از کودکان خردسال در پوشش متکدی، اقدام به سرقت از منازل مسکونی می‌کردند، در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ سلمان حیدری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع سرقت مقدار قابل توجهی از طلا و جواهرات متعلق به یک خانواده روستایی از توابع این شهرستان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی با تلاش شبانه روزی و بررسی‌های فنی و تخصصی موفق شدند پنج نفر از عاملین اصلی سرقت شامل سه زن و ۲ مرد را به همراه سه نفر کودک را شناسایی کنند که در قالب متکدی و جهت رفع نیاز وارد منازل  مسکونی روستاییان می شدند.

فرمانده انتظامی بوکان با بیان اینکه این سارقان در بازجویی‌ها به سرقت ۴۴۱ گرم طلا اعتراف کردند، اظهار داشت: ارزش ریالی اموال کشف شده از این متهمان بیش از پنج میلیارد ریال برآورد شده است.

وی از شهروندان خواست تا در صورتی که فرد یا افرادی با عنوان مامور درخواستی از آنان دارند، ابتدا از آنان تقاضای کارت شناسایی و حکم ماموریت کرده و در صورت ارائه نکردن کارت شناسایی و حکم ماموریت، بلافاصله مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سرهنگ حیدری افزود: ۲ سال قبل نیز فردی که با استفاده از یک کودک خردسال در پوشش متکدی، اقدام به سرقت از منازل مسکونی می‌کرد، در این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha