چهار پروژه دانشگاه شیراز با دستور رئیس‌جمهوری افتتاح شد

شیراز-ایرنا-مدیر فناوری و طرح‌های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز گفت: چهار مگاپروژه با اعتبار پنج میلیون یورو منابع ارزی و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی با دستور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در شیراز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا،فخرالدین افضلی پنجشنبه در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود:پروژه های دانشگاه شیراز که امروز در این آیین به بهره‌برداری رسید در حوزه ارتباط با جامعه صنعت بود که با پیگیری دفتر فناوری و طرح های کاربردی معاونت پژوهشی مستندات آن در فهرست افتتاحیه های ریاست جمهوری قرار گرفت.

وی اضافه کرد: این پروژه‌ها شامل طرح های حوزه نفت ،تجهیز آزمایشگاهی و افتتاح دو انستیتو متانول و ایزومریزاسیون و فاز دوم آنها، پروژه ازدیاد برداشت میدان منصوری، رونمایی شروع به کار میدان اسفند است.

وی اعلام کرد: وزارت نفت ۱۴ پتروشیمی بزرگ در اختیار دارد که اتانول و فرآورده های آن را تولید می‌کند که از این به بعد با افتتاح این پروژه ها تحقیق و توسعه متانول ایران و فرآورده‌های آن و بنزین در دانشگاه شیراز انجام خواهد شد.

مدیر فناوری و طرح‌های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز در ادامه گفت: ساختمان اداری مورد نیاز انجام این تحقیقات در مجموعه جهان پارس دانشگاه شیراز تامین و تجهیز شد و ۴۰ محقق کشور نیز به کارگیری شده است و در ادامه از مهندسان خارجی نیز استفاده می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha