سری انیمیشن «داستان‌های کاملا واقعی» روی آنتن شبکه مستند

تهران- ایرنا- سری انیمیشن ۵ قسمتی «داستان های کاملا واقعی» با نگاهی به داستان زندگی قهرمان های ایرانی، از سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه مستند رفته است.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، سری انیمیشن های دوبعدی داستان های کاملا واقعی به نویسندگی و کارگردانی معین شافعی و تهیه کنندگی محمدحسین امیری که در پنج قسمت تولید شده است، از سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه روی آنتن شبکه مستند رفته و ادامه قسمت های آن هرشب ساعت ۱۹:۵۰ روی آنتن می‌رود.

این انیمشین های ۵ قسمتی که به سفارش شبکه مستند ساخته شده، به روایت داستانِ قهرمان های ایرانی می‌پردازد که هر قسمت آن زمانی حدود ۵ تا ۷ دقیقه دارد.

در خلاصه داستان هرکدام از قسمت های این انیمیشن آمده است: قصه «مریم»: دختری جوان که در خلال جنگ جهانی اول در کرمانشاه در مقابل روس ها ایستادگی کرد. 

قصه «صدآفرین»: حسینعلی صدآفرین در جریان وقایع شهریور ۲۰، در یک پاسگاه نظامی به تنهایی ساعت های طولانی لشکر روس ها را متوقف کرده، با آنها جنگید و در نهایت شهید شد. 

قصه «روحانی تبریزی»: ثقه‌الاسلام تبریزی برای جلوگیری از کشتار خونبار و خرابی‌های شهر توسط روس‌ها در جریان جنگ بزرگ اول در شهر تبریز ماند تا تمرکز روس‌ها را به خود معطوف کند که در نهایت در روز عاشورا به شهادت رسید. 

قصه «حصاری از شجاعت»: ایستادگی مردم شهر خوی به رهبری دو روحانی و تنها با داشتن یک توپ قدیمی در مقابل لشکری ساخته شده توسط انگلیسی‌ها که منجر به نجات شهر و شکست دشمن شد.

قصه «جنگ سه روزه»: ماجرای مبارزه مردم دلوار به فرماندهی رییس علی دلواری در مقابل لشکر انگلیس در زمان جنگ بزرگ اول که سه روز ادامه داشت و در نهایت با فرار انگلیسی‌ها پایان یافت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha