روند مثبت شدن تست‌های پی سی آر در زنجان کاهشی شده است

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: روند مثبت شدن تست‌های پی سی آر کاهشی شده بطوریکه طی هفته های گذشته این میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد بود که اکنون به حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد رسیده است.

دکتر پرویز قزلباش شامگاه پنجشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان با اشاره به روند نزولی بستری‌های کرونا در استان زنجان نسبت به هفته گذشته، افزود: روز گذشته ۵۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مراقبت بودند که امروز این تعداد به ۵۸۷ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر میزان بیماران سرپایی کرونایی استان نسبت به هفته‌های گذشته کاهش ۵۰ درصدی دارد که در مجموع می توان گفت روند نزولی بیماری به طور واقعی در استان آغاز شده است.

این مسوول ادامه داد: طی روزهای گذشته بحث پیگیری، رهگیری و تست‌ کرونا با قوت همچنان ادامه دارد اما به دلیل کمبود وسیله نقلیه در این خصوص مشکلاتی ایجاد شده است.

به گفته قزلباش، طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۱ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان زنجان بستری شدند و ۸۵ بیمار نیز در بخش آی سی یو بستری هستند که بیش از ۳۰ نفر از آنان را بیماران بد حال تشکیل می دهند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با تاکید بر اینکه روند نزولی بستری و سرپایی کرونا نباید موجب غفلت مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود، ادامه داد: علاوه بر روند نزولی در شهرستان زنجان، در شهرستان ابهر نیز روند نزولی شیب تندتری دارد و این شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته است.

قزلباش با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان خرمدره و وضعیت زرد شهرستان ایجرود نیز افزود: در شهرستان خرمدره روند بیماری همچنان افزایشی با شیب ملایم بوده و نیازمند توجه جدی است و در شهرستان خدابنده نیز روند نزولی بستری‌ و سرپایی کرونایی به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه رنگ کرونایی ماهنشان قرمز شده است، خاطرنشان کرد: روند بیماری در این شهرستان همچنان صعودی است، شهرستان طارم نیز با نوسانات بیماری روند نزولی را تجربه می کند و در شهرستان سلطانیه بیماری  افزایشی بوده که می توان گفت میزان بروز کرونا به نسبت جمعیت در این شهرستان بیشتر است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha