اقلیمی: آقامیرزایی با کسب سهمیه در تایلند دست به کار بزرگی زد

تهران- ایرنا- سرمربی تیم قایقرانی آب‌های آرام ایران گفت:‌ملی‌پوش قایقرانی ایران رقابت سختی با برای کسب سهمیه داشت وتوانست نخستین سهمیه را برای قایقرانی ایران به ارمغان آورد.

به گزارش ایرنا، دقایقی پیش «علی آقامیرزایی» در کایاک ۱۰۰۰ متر یک نفره توانست ضمن کسب عنوان نخست سهمیه بازی‌های المپیک را از ان خود کند. آقا میرزایی در مرحله فینال با زمان ۳ دقیقه و ۳۶ ثانیه در رده اول  قرار گرفت و به سهمیه المپیک رسید. این نخستین سهمیه قایقرانی ایران برای المپیک توکیو بود.

ایرج اقلیمی سرمربی تیم ملی آب‌های ایران در زمینه این موفقیت به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۰ قایقران در ماده کایاک ۱۰۰ متر در ۲ گروه با هم به رقابت پرداختند و هشت نفر از آنان به فینال صعود کرد. آقامیرزایی در گروه خود به عنوان نخست رسید و فینالیست شد. او برای رسیدن رقابت‌ سختی با ورزشکاران دیگر کشورها داشت و در نهایت موفق شد نخستین سهمیه ایران در رشته قایقرانی به نام خود سند بزند. 

وی با بیان اینکه تنها قهرمانان ماده‌های مختلف قایقرانی موفق به کسب سهمیه می‌شوند ادامه داد: این کار را برای ما سخت کرده بود و با وجود کسب یک عنوان نخست (آقامیرزایی) و یک جایگاه سوم (مجللی) ما تنها توانستیم یک سهمیه کسب کنیم. عملکرد تیم اعزامی به تایلند خیلی خوب بود. ما در بازگشت به ایران نتایج را در کمیته فنی بررسی خواهیم کرد تا نقاط قوت و ضعف پاروزنان مشخص شود. 

اقلیمی این را هم گفت: ما در ایران تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودیم. ملی‌پوشان در تایلند توانستند رکوردی را که در تمرینات ثبت کرده بودند ارتقا دهند و این نشان از تلاش آنان دارد.  

نتایج قایقرانان اعزامی ایران به مسابقات گزینشی تایلند به شرح زیر است. 

علی آقا میرزایی در کایاک ۱۰۰۰ متر مردان نفر نخست شد و سهمیه کب کرد. عادل مجللی در کانو ۱۰۰۰ متر سوم شد و نماینده چین به سهمیه رسید. 

در کانو ۲۰۰ متر زنان آتنا رئوفی ششم شد و از کسب سهمیه باز ماند در این ماده سهمیه المپیک به نمانده تایلند رسید. هدیه کاظمی نیز در ۲ ماده کایاک ۲۰۰ و ۵۰۰ متر عنوانی بهتر از پنجم را کسب نکرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha