میاندوآبی‌ها ۷.۵ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره زندان میاندوآب با اشاره به مشارکت بیش‌ از ۱۰ هزار نفر در جشن مجازی گلریزان گفت: مردم نیکوکار و خیّر این شهرستان تاکنون بیش از هفت و نیم میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرده‌اند.

بایرام شهبازی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال برای دومین سال پیاپی با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسایل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، در ابتکاری نوین و خلاقانه آیین جشن گلریزان ماه مبارک رمضان را با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به صورت زنده برگزار شد.

وی با بیان اینکه این برنامه تابحال به مدت چهار شب در بستر اینستاگرام با پخش زنده از سه شبکه "میاندوآب‌ پرس"، "میاندوآب‌ نیوز" و "استودیو نگاتیو شو" با همکاری جمعی از خبرنگاران در قالب برنامه‌ای به نام "آزادی به وقت افطار" برگزار شده‌است، اضافه کرد: در این برنامه همچنین مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان‌غربی، نماینده مردم میاندوآب‌ در مجلس، امام جمعه، فرماندار، رییس دادگستری، دادستان، خیران نیک‌اندیش و فعالان اقتصادی و تولیدی میاندوآب‌ نیز مشارکت داشتند.

رییس اداره زندان میاندوآب‌ با بیان اینکه مردم این شهرستان همانند مشارکت در سایر امور خیریه در کمک به زندانیان برای برگشت به آغوش خانواده خود بار دیگر حس نوعدوستی خود را به عرصه نمایش گذاشتند، اظهار داشت: امسال ۱۶ زندانی جرایم غیرعمد با محکومیت مالی ۱۸ میلیارد ریال در زندان میاندوآب به سر می‌بردند که با اهدای ۴۳۰ میلیون ریال از سوی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی یکی از این زندانیان از حبس آزاد شد.

وی با بیان اینکه با حمایت‌ها و کمک‌های خیّران به یقین ۱۵ زندانی دیگر، از بند رهایی می‌یابند، افزود: مجموع محکومیت مالی این زندانیان ۵۳ میلیارد ریال است که از این مبلغ، ۳۵ میلیارد ریال توسط شاکیان مورد گذشت قرار گرفته است.

شهبازی با اشاره به اینکه اقدام میاندوآبی‌ها در مشارکت در آیین جشن گلریزان در سطح کشور بی‌نظیر است، اظهار داشت: در این راستا بیش از ۱۰ هزار میاندوآبی در حد توان خود از ۱۰۰ هزار ریال تا یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و از کودک ۱۰ ساله با شکستن قلک خود تا افراد ۷۵ ساله با اختصاص بخشی از درآمد و یا پس‌انداز خود در این امر خداپسندانه مشارکت کردند.

وی همچنین با اشاره به حس نوعدوستی فعالان اقتصادی و تولیدی میاندوآب‌ در استقبال و مشارکت خودجوش در آیین گلریزان گفت: در این شرایط بد اقتصادی که فعالیت بیشتر واحدهای تولیدی را تحت تاثیر قرار گرفته است با این وجود مدیران واحدهای تولیدی به عنوان افسران اصلی جنگ اقتصادی که در سایر زمینه ها به یاری نیازمندان می‌شتابند در آزادی زندانیان هم بخشی از مال و دارایی‌ خود را در طبق اخلاص و بخشش اهدا کردند که تاکنون پنج میلیارد و ۶۳۰ میلیون ریال جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه در سطح استان آذربایجان غربی از این احساس مسوولیت میاندوآبی‌ها در برابر همشهریان گرفتار در بند خود به عنوان بهترین الگو یاد می‌شود، اظهار داشت: این میزان از مهربانی و خون گرمی مردم این شهرستان در این ماه پربرکت جای قدردانی دارد.

وی اضافه کرد: خیّران نیک‌اندیش با توجه به شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا که امکان برپایی مراسم‌های افطاری و سفره‌های احسان را غیرممکن ساخته، حمایت های مادی خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به شماره کارت ۱۱۶۶- ۰۰۰۵- ۶۳۷۰- ۵۸۹۴ بنام ستاد دیه استان آذربایجان غربی مختص شهرستان میاندوآب واریز کنند.

به گزارش ایرنا جشن گلریزان هرساله و در ماه مبارک رمضان با هدف آزادسازی محکومان مالی و جرایم غیرعمد زندان‌های سراسر کشور از جمله محکومیت مالی غیرعمد، چک برگشتی غیرعمد غیرکلاهبرداری، ورشکستگی، مهریه و نفقه تقریبا در تمام شهرهای ایران برگزار می‌شود.

ستاد مردمی دیه از سال ۱۳۶۹ در تهران پایه‌گذاری و از سال ۱۳۷۸ در شهرستان‌ها نیز راه‌اندازی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha