معلمان باید همواره اطلاعات خود را به روز کنند

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: معلمان باید با دانش‌آموزان خود انس گرفته و همواره اطلاعات و آگاهی‌های خود را به روز کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی روز پنجشنبه در برنامه نمادین هفته بزرگداشت مقام معلم و آیین تجلیل از معلمان سرآمد استان اظهار داشت: اگر معلمان با علم و آگاهی بتواند مطالب را به دانش آموزان انتقال دهند، دانش‌آموزان می‌توانند به خوبی با معلم خود انس بگیرند بنابراین لازم است، معلمان همواره مطالعه داشته باشند و اطلاعات‌شان بروز باشد.

وی علم، عشق، اخلاق و ادب را از مهم‌ترین و بارزترین ویژگی‌های معلمان موفق برشمرد و اضافه کرد: معلمی که علم داشته باشد می‌تواند داشته‌های خود را به مخاطبان که همان دانش‌آموزان هستند به راحتی منتقل کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) با مضمون « إنَّما بُعثتُ معلماً» افزود: پیامبر در جایگاه معلمی بود و اگر عاشق نبود و عاشقانه تبلیغ نمی کرد بعد از ۲۳ سال نمی‌توانست این همه پیرو و همراه داشته باشد.

وی یادآور شد: همه حرکات و سکنات معلمان می‌تواند برای دانش‌آموزان و حتی افراد دیگر الگو باشد و لذا معلم باید در زبان، در منش و در نگاه معلمی کند.

معلمان در ایام کرونا سنگ تمام گذاشتند

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز در این آیین با تقدیر از تلاش و زحمات معلمان در طول ایام سال تحصیلی؛ گفت: فرهنگیان استان  با وجود مشکلات، بیماری و سختی کار از هیچ تلاش و کوششی مضایقه نکرده و آنچه در توان داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

رشید قربانی با اشاره به اینکه در طول این ایام اکثر کلاس‌های درس در مدارس روستایی به صورت چند روز در هفته و پاره وقت تشکیل شده است؛ افزود: در حدود ۴۰۰ روستای استان که امکان استفاده از بستر اینترنت و وسایل ارتباط جمعی وجود نداشت، معلمان به صورت حضور در کلاس درس، فعالیت داشته‌اند.

وی با بیان اینکه  استان کردستان به لحاظ اقتصادی استان برخورداری نیست؛ اظهارداشت: علی رغم عدم برخورداری، به دلیل ذهنیت فرهنگی مردم و اهمیت علم و دانش برای مردم استان، بیش از ۸۰ درصد از دانش آموزان استان کردستان تحت پوشش شبکه مجازی شاد قرار دارند و ۲۰ درصد باقی مانده نیز بیشتر مربوط به روستاها استان بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به تولید محتوای الکترونیکی، درسنامه و بارگذاری جزوه‌های کمک آموزشی در کانال‌های ارتباطی توسط فرهنگیان استان گفت: این اقدام فرهنگی در راستای کمک به دانش آموزان بوده است.

وی همچنین به بیان دغدغه‌های پیش‌رو تا پایان سال تحصیلی در آموزش و پرورش استان پرداخت و تاکید کرد: همه دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت باید تلاش خود را به کار گیرند تا دانش‌آموزی از نعمت سواد و تحصیل محروم نشوند.

قربانی با اشاره به مدت زمان محدود باقی مانده تا پایان سال تحصیلی؛ گفت: در این مدت باید معلمان دقت کنند اگر دانش آموزانی از درس عقب مانده‌اند، برای جبران عقب ماندگی‌شان تلاش بیشتری انجام شود.

در پایان این آیین بصورت نمادین از ۶ نفر از معلمان سرآمد استانی تجلیل شد. 

 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha