۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84320034
۴ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سلیمی نمین: نباید نسبت به انتخابات‌ بی‌تفاوت بود

اصفهان- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: نباید در عرصه انتخابات‌ بویژه انتخابات ریاست جمهوری بعنوان رییس قوه مجریه کشور، بی تفاوت بود.

به گزارش ایرنا، عباس سلیمی نمین روز پنجشنبه در وبینار مجازی با شماری از فرهنگیان بسیجی شهرستان سمیرم افزود: سرنوشت کشور در انتخابات رقم می‌خورد و بی توجه ای یا بی‌تفاوتی در این عرصه حساس و خطیر، زیبنده نظام اسلامی نیست.

 وی تاکید کرد: هر کس با هر سلیقه و گرایش انتخاباتی، حتی اگر به نظام اعتقاد هم نداشته باشد، نباید با بی تفاوتی، نقش تاثیرگذار خود را در این عرصه بسیار مهم نادیده بگیرد و به این مساله بی توجه باشد.

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور با اشاره به ضرورت برنامه داشتن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برنامه داشتن کاندیداها به شکلی که با مطالعه و کار دقیق کارشناسی همراه باشد، نقش موثری در دیدگاه و رأی مردم خواهد داشت.

سلیمی نمین خاطرنشان کرد: امروزه خیلی از گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی حرف‌هایی می‌زنند که حتی گاهی هم حزبی هایشان نیز بخشی از سخنان آنها را نمی‌پذیرند و همین عده باید بپذیرند که سطح آگاهی و بصیرت مردم بالا رفته و ملاک‌ها در رای دادن تغییر کرده است.

وی با یادآوری بخشی از مشکلات و فشارهای اقتصادی اظهار داشت: تحریم، توطئه، ضعف مدیریت‌ و حتی ترور در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب وجود داشته اما انتخابات‌ همواره و در هر شرایطی برگزار شده‌ است تا روند اجرایی کشور، رها و خدشه دار نشود.

 مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، یکی از لازمه‌های تحقق مشارکت حداکثری را تحقق شعارهای سالانه نظام عنوان کرد و گفت: گام برداشتن و حرکت در مسیر این شعارها، نقشه راه هر دولت و مطالبه بحق ملت در همان زمینه است.

سلیمی نمین، در عین حال وحدت را عامل پیش برنده و موتور محرکه نظام دانست و افزود: هیچکدام از طیف‌های سیاسی کشور تاکنون در موضوع تولید، سرمایه گذاری و حمایت از کسب و کارهای داخلی، موفق ظاهر نشده‌اند.

وی مشکل اصلی امروز مردم را اقتصاد و مسائل معیشتی آنان برشمرد و تاکید کرد: همین موضوع مهم، شاخصه‌ای است که باید در برنامه کاندیداها لحاظ شود تا مردم در تصمیم گیری خود برای رای دادن، بهتر عمل کنند.

به گزارش ایرنا، نشست بصیرتی با موضوع "انتخابات ریاست جمهوری پیش رو" با حضور معلمان عضو سازمان بسیج فرهنگیان به همت معاونت سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سمیرم برگزار شد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد سال جاری  در سراسر کشور برگزار می‌شود.

شهرستان سمیرم با افزون بر ۹۰ هزار جمعیت در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha