۷۰ درصد از بردهای الکترونیکی مورد نیاز کشور در تبریز تولید می‌شود

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: ۷۰ درصد از بردهای الکترونیکی لوازم خانگی مورد نیاز کشور توسط یک شرکت دانش بنیان در تبریز تولید می‌شود.

محمدرضا پورمحمدی، روز پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از خط تولید بردهای الکترونیکی لوازم خانگی در شهرک صنعتی سهند - آذران تبریز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: خط تولید بردهای لوازم خانگی شرکت صبح پارلار آسیا امروز همزمان با هفت پروژه پارک های علم و فناوری کشور به صورت ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این شرکت از واحدهای دانش بنیان مهم استان در زمینه تولید بردهای الکترونیکی انواع لوازم خانگی است، اظهار داشت: این شرکت از شرکت های نوپا و رشد یافته دانش بنیان در استان بوده و هم اکنون ۵۸۰ نفر در آن مشغول فعالیت هستند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: توفیقی که این شرکت در این زمینه کسب کرده، به سایر شرکت های دانش بنیان استان نوید می دهد که بستر توسعه فراهم بوده و در سایه تلاش می توانند به موفقیت های زیادی برسند.

پورمحمدی، با بیان اینکه در سطح آذربایجان شرقی تعداد شرکت های دانش بنیان روز به روز در حال افزایش است، ادامه داد: برای توسعه شرکت های دانش بنیان زمینه مساعدت و همکاری هم از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری و هم مدیریت استان فراهم است.

صنایع صبح پارلار آسیا، در سال ۱۳۷۹ در زمینه طراحی و تولید سیستم های الکترونیکی در شهرک صنعتی عالی نسب تبریز تاسیس شد و اولین سیستم اتوماسیون تولیدی این شرکت مربوط به دستگاه تست انتهای خط تولید یخچال بود که در سال ۱۳۷۹ طراحی و تولید شد.

در سال ۱۳۸۱ اولین محصول تولیدی شرکت بنام کلید کولر کنترل از راه دور، طراحی و سپس به تولید انبوه رسید؛ این امر زمینه ساز تولید سایر محصولات شرکت در سال های متمادی شد.

صنایع صبح پارلار آسیا، به عنوان بزرگترین تولید کننده سیستم های الکترونیکی لوازم خانگی در کشور با تکیه بر نیروهای متخصص دانشگاهی و  کارآمد خود، توانسته با طراحی و تولید بیش از ۵۰ نوع محصول الکترونیکی در زمینه های مختلف مانند سیستم های کنترلر و نمایشگر لوازم خانگی، اتوماسیون های صنعتی و خودرو سازی عنوان تولید کننده دانش بنیان از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری کشور در آبان ماه سال ۹۴ را کسب کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha